Скільки українців платять соціальні внески у Польщі

Українців, які присутні в системі соціального страхування, суттєво побільшало.

Скільки українців платять соціальні внески у Польщі

Вже майже 1 млн 125 тис іноземців на сьогодні платять внески до польської системи соціального страхування (ZUS), і це рекордний показник в історії Польщі. За рік, порівняно з жовтнем 2022, їх побільшало на 13 тис осіб. Три четвертих всіх іноземців, які платять внески ду ZUS у Польщі - це громадяни України.

Загалом у польському ZUS сьогодні числиться 15,9 млн застрахованих осіб (іноземців - 1,1 млн).

Українців, які присутні в системі соціального страхування, також суттєво побільшало. Тільки в жовтні 2023 їхня кількість виросла на 7,5 тис осіб. Загалом станом на жовтень 2023 майже 750 тис громадян України були присутні в системі соціального страхування Польщі. Саме українці складають левову частку всіх іноземців, які платять внески до ZUS у Польщі - фактично 75%. На другому місці йдуть білоруси, яких з вересня по жовтень 2023 побільшало на 1,6 тисяч і зараз є майже 126 тисяч осіб.

У польському ZUS визнають: кількість іноземців, які працюють у Польщі й сплачують внески до системи соціального страхування, значною мірою впливає на стабільність виплати пенсій і фінансових надходжень до фонду пенсій.

“Доходи FUS (фонд виплати пенсій у Польщі) за січень–вересень поточного року становили 267,5 млрд злотих. Найбільшим джерелом були внески на соціальне страхування, сума яких склала 227,2 млрд злотих, тобто 77% плану, та зросла на 16,1% до відповідного періоду 2022 року” - йдеться в інформації ZUS.