Словаччина скоротить допомогу біженцям із України

Оплата житла для біженців здійснюватиметься лише протягом 120 днів їх перебування у країні.

Словаччина скоротить допомогу біженцям із України

Парламент Словаччини затвердив законопроект, згідно з яким фінансова підтримка українським біженцям у країні буде обмежена. Інформація про це з'явилась у четвер, 13 червня, на порталі pravda.sk.

Законопроект передбачає, що оплата житла для біженців здійснюватиметься лише протягом 120 днів їхнього перебування в країні. Після закінчення цього терміну готелі та гуртожитку, де мешкають біженці, не отримуватимуть кошти з державного бюджету за їх розміщення. Також влада Словаччини внесе зміни до списку осіб, які мають право на безкоштовне житло. Його буде скорочено, пише видання.

Парламентарі підтримали законопроект більшістю голосів, слідуючи за урядом країни, який схвалив цей документ минулого тижня. Після остаточного підписання президентом республіки законопроект набуде чинності.

Очікується, що після вжиття нових заходів державні субсидії на житло буде надано близько 20 тисячам біженців. З січня по травень поточного року словацька влада забезпечувала засобами проживання близько 35 тисяч біженців з України.

Останнім часом Словаччина не єдина країна в Європі, яка змінює і посилює правила підтримки українських біженців. Раніше у Польщі затвердили зміни до чинного законодавства про допомогу українським громадянам, які в'їхали до країни з березня 2022 року.