У Польщі продавали місця в електронній черзі ДП «Документ»

Злочинна схема функціонувала з червня 2022 року. 

У Польщі продавали місця в електронній черзі ДП «Документ»

Департамент кіберполіції та Державна міграційна служба України викрили групу зловмисників, які несанкціоновано втручались в роботу електронної черги ДП "Документ".

Як повідомляє Державна міграційна служба України, повідомлення про можливість швидкої, але платної реєстрації в електронній черзі для оформлення документів, почали з’являтися в Інтернеті майже з перших днів роботи відокремленого підрозділу ДП "Документ" у Польщі. З'ясувалося, що 43-річна мешканка Сумської області за участі чотирьох своїх знайомих організувала схему перехоплення вільних слотів в електронній черзі, які потім продавали охочим. Кожне заброньоване місце у черзі коштувало від 800 до 1500 грн.

Поліція задокументувала, що злочинна схема функціонувала з червня 2022 року. За цей час послугами зловмисників скористалися понад 150 громадян України. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинені під час дії воєнного стану).

За скоєне зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі. Наразі вирішується питання щодо оголошення їм підозри.