- Категорія
- Офіційно
- Дата публікації
У Польщі запровадили зміни для учнів з України
В Міністерстві освіти і науки Польщі анонсували зміни в організації навчання, виховання та опіки дітей та молоді, які є громадянами України.
В Міністерстві освіти і науки Польщі анонсували зміни в організації навчання, виховання та опіки дітей та молоді, які є громадянами України.
UAinKrakow.pl з посиланням на gov.pl публікує найважливіші нові та чинні рішення.
Додаткові кадри для допомоги українським учням
Державні школи зможуть брати на роботу людей, які не є педагогічними працівниками. Вони будуть розпізнавати особливі освітні потреби дітей з України та надавати психолого-педагогічну допомогу.
Допомога дітям з інвалідністю
До дитячих садків, шкіл та спеціальних закладів прийматимуть дітей з інвалідністю на підставі заяви одного з батьків або опікуна про потребу дитині у спеціальній освіті.Також будуть створені комбіновані групи в спеціальних школах з великою кількістю дітей з України, в тому числі учнів з інвалідністю.
Дошкільні відділення та початкова школа
- Збільшиться чисельність дошкільних відділень та 1-3 класів початкової школи, щоб надати додаткові місця для дітей з України.
- У школах будуть організовані додаткові заняття з польської мови – мінімум 6 годин на тиждень індивідуально або в групах до 15 дітей.
- Учні з України, які навчаються на підготовчому відділенні, не підлягатимуть проміжній класифікації. Обов’язкова щорічна класифікація у школах також буде виключена, якщо педагогічна рада вирішить, що учень не знає чи недостатньо знає польську мову або провчився недостатньо.
- В табелі оцінок і у свідоцтві про закінчення початкової школи замість балів будуть прочерки з музики, образотворчого мистецтва, природознавства та техніки. Учні, які у 2021/22 навчальному році були переведені до 8 класу, матимуть прочерки лише з природознавства та техніки. Якщо учень не отримує свідоцтва про закінчення середньої школи, то повинен повторно навчатися у 8 класі та знову скласти іспит.
Складання екзаменів й професійних іспитів
- Складання екзамену восьмикласника. Учні, які почнуть навчання в 8-му класі початкової школи після 30 вересня 2022 року, повинні будуть подати заяву до керівництва школи про складання екзамену восьмикласника не пізніше 15 березня 2023 року. Те ж саме стосується й учнів мистецьких шкіл системи середньої освіти, які так само розпочнуть навчання після 30 вересня 2022 року.
- Складання державного випускного іспиту (матури). Учні, які розпочнуть навчання після 30 вересня 2022 року в останньому класі загальноосвітньої середньої школи, середньої технічної школи чи школи мистецтв, і які мають намір складати випускний іспит в цьому ж навчальному році, повинні подати заяви до 15 березня 2023 року.
- Складання іспиту в професійній школі. У випадку студентів, які розпочнуть навчання у branżowej szkole першого ступеня чи технічному коледжі після 15 вересня 2022 року та мають намір скласти професійний іспит, кінцевою датою подання заяви буде 15 березня 2023 року.
У всіх трьох випадках директор школи зобов’язаний подати список учнів голові районної екзаменаційної комісії до 22 березня 2023 року.До складу екзаменаційної групи з перевірки робіт громадян України тепер будуть входити люди, які не є екзаменаторами, але які володіють українською мовою. Вони мають пройти відповідне навчання.