Українці неправомірно отримали у Польщі 2 млн злотих, майже нічого не повернули

ZUS призупиняє необґрунтовані виплати допомог біженцям з України.

Українці неправомірно отримали у Польщі 2 млн злотих, майже нічого не повернули

В польському ZUS підрахували, що біженцям з України було неправомірно виплачено приблизно 2 млн злотих. Йдеться про виплати допомог на дітей (по програмах “500+”, “Сімейний капітал”) для осіб, які виїхали з Польщі, однак не повідомили про це ZUS або повідомили невчасно. Відтак їм продовжували надходити кошти на банківські рахунки, хоча вони й втратили право для отримання допомог після свого виїзду.

У ZUS кажуть, що з майже 2 млн неправомірно виплачених коштів біженцям з України наразі вдалося повернути лише 35,3 тисяч.

Нагадаємо, що 28 січня набули чинності зміни до закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на її території. Зокрема, ZUS отримав доступ до реєстру Прикордонної служби, а разом з ним і до інформації про дати в’їзду та виїзду громадян України з території Польщі. Внаслідок цього за останній місяць ZUS призупинив виплату допомог приблизно 3 200 біженцям України. Фактично виплати скасовувалися з дати виїзду людей з Польщі. Водночас у ZUS стверджують, якщо ці люди повернуться до Польщі назад протягом 30-денного періоду, то виплати будуть поновлені.

Нагадуємо, що грошові допомоги від ZUS, такі як “500+” або “Сімейний капітал опікунчий” (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy), виплачують біженцям з України лише в період, коли ті перебувають зі своїми дітьми в Польщі. Якщо ж і після виїзду з країни кошти все одно прийдуть на польський банківський рахунок, то їх потрібно буде повернути, адже така виплата вважається незаконною. 

Якщо ви отримуєте грошові виплати від ZUS або принаймні подали заявку на їх отримання, але вирішили виїхати з Польщі, то про свій виїзд треба повідомити ZUS.

Джерело