Українців, які кинули вчити естонську, штрафуватимуть

Особи, які отримали тимчасовий захист в Естонії, повинні пройти навчання за програмою адаптації та курси естонської мови на рівень А1.

Українців, які кинули вчити естонську, штрафуватимуть

Міністерство культури Естонії надіслало на погодження рішення, яке встановлює умови навчання естонській мові для одержувачів міжнародного захисту. Воно передбачає виплату компенсації державі у разі переривання курсів естонської мови, пише err.ee.

У проекті постанови йдеться, що повнолітній отримувач міжнародного захисту зобов'язаний, крім іншого, брати участь у програмі адаптації та вивчення естонської мови.

Особи, які отримали тимчасовий захист, зобов'язані пройти навчання за програмою адаптації та курси естонської мови на рівень А1, які пропонує держава безкоштовно.

Станом на 24 березня Естонія надала тимчасовий захист більш ніж 23 000 дорослих, для яких вивчення естонської мови як мінімум на рівні A1 є обов'язковим.

Станом на 17 квітня на мовні курси рівня А1 було направлено 10 000 осіб, з яких 2546 закінчили навчання, 5219 осіб розпочали навчання та 467 очікують, тобто відгукнулися на програму 8242 особи, або 82% від загальної кількості спрямованих на курси.

Із 2546 людей успішно завершили курс 2341 особа.

У проекті вказується, що якщо одержувач міжнародного захисту не виконає зобов'язання, взяті під час реєстрації на курси естонської мови, то організатор мовних курсів стягне з нього витрати на навчання.