Українські біженці допомогли Румунії вийти у демографічний плюс

Минулого року постійне населення Румунії побільшало на 9 100 осіб.

Українські біженці допомогли Румунії вийти у демографічний плюс

Вперше за десятиліття населення Румунії збільшилося минулого року через те, що на підставі рішення ЄС держави-члени мають враховувати українських біженців із тимчасовою посвідкою на проживання. Про це в середу повідомив румунський Національний інститут статистики (INS).

Згідно з попереднім звітом INS, минулого року постійне населення Румунії збільшилось на 9 100 осіб порівняно з 2021 роком. За підрахунками статистиків, у перший 2021 року в країні проживало 19 051 562 особи. У 2022 році останній перепис населення, що відображає стан на 1 грудня, показав, що в Румунії постійно проживало 19 053 815 осіб.

За даними Інституту статистики, минулого року Румунію залишила 201 тис. жителів, у той час як кількість румунських громадян, які повернулися, та іноземних іммігрантів разом з українськими біженцями наблизилося до 287 тис. .

Таким чином, вперше міграційний баланс призвів до надлишку населення (на 85 480 осіб), що змогло компенсувати природний приріст населення, який все ще перебуває в негативному діапазоні.

Згідно зі звітом статистичного управління, старіння населення Румунії минулого року також збільшилося: у той час як частка людей віком до 15 років (16,2%) залишалася незмінною, частка людей старше 65 років трохи зросла (на 0,3 процентних пункти) до 197%.

Різке скорочення населення в останні десятиліття було викликане головним чином еміграцією, оскільки понад 3 млн. румунів переїхали на Захід. Хоча еміграція скоротилася, вона продовжує негативно впливати на демографію, оскільки більшість громадян Румунії, які переїжджають за кордон, належать до вікової групи 25-45 років, що важливо для дітонародження.

Румунія, яка страждає на гостру нестачу робочої сили через скорочення чисельності населення, останнім часом дозволяє селитися дедалі більшій кількості іноземних громадян з-за меж Європейського союзу, а румунський уряд встановив квоту на залучення сотень тисяч заробітчан на 2022 і 2023 роки. Однак, за повідомленнями румунських ЗМІ, більшість іммігрантів зі Сходу розглядають румунську робочу візу лише як трамплін, через який вони можуть легально в'їхати до Європейського союзу. Вони не залишаються у Румунії, а намагаються нелегально потрапити до Західної Європи.