Українські біженці, які прибувають до Естонії, тепер можуть вирушити до Фінляндії

До Фінляндії зможуть вирушити ті українські біженці, які не мають посвідки на проживання Естонії.

Українські біженці, які прибувають до Естонії, тепер можуть вирушити до Фінляндії

Міністерства внутрішніх справ Естонії та Фінляндії домовилися про те, що Фінляндія готова приймати за тиждень до ста українських військових біженців, які самі виявили відповідне бажання. До цільової групи насамперед входять громадяни України, які ще не мають тимчасового захисту чи посвідки на проживання в Естонії або іншій країні.

Оскільки в галузі прийняття українських біженців Естонія наближається до межі, коли новим біженцям, які прибувають, неможливо буде запропонувати всі необхідні послуги та допомогу на досить якісному рівні, надалі Естонія у співпраці з урядом Фінляндії надаватиме можливість частині біженців, що прибувають, вирушити до Фінляндії. Там військовим біженцям нададуть можливість клопотати про тимчасовий захист і забезпечать усі необхідні послуги, повідомило Міністерство внутрішніх справ Естонії.

"Досі ми змогли забезпечити всім, хто прибуває, належний рівень підтримки та послуг, однак по мірі того, як біженців ставало все більше, ми вже своєчасно і заздалегідь звернулися за підтримкою до наших північних сусідів. В останні кілька тижнів ми досягли домовленості про те, як рух біженців до Фінляндії може відбуватися, і найближчим часом Фінляндія чекає з нашого боку до ста біженців на тиждень", - сказав міністр внутрішніх справ естонії Лаурі Ляенеметс.

"Важливо підкреслити, що переїзд до Фінляндії - це просто можливість, яку прибувають пропонують, а не тиск або, тим більше, не вимога з нашого боку. У тих, хто воліє залишитися в Естонії, наприклад, оскільки їхня родина чи родичі вже знаходяться тут , така можливість, природно, буде. У той же час, для багатьох військових біженців переїзд до Фінляндії також є бажаною перспективою", - пояснив Ляєнеметс.

За словами глави МВС, підтримка з боку Фінляндії необхідна в першу чергу, щоб уникнути ситуації, коли зі збільшенням числа біженців значною мірою зріс би тиск на здатність естонської держави надавати необхідну допомогу, тому що в такому випадку через падіння якості послуг, що надаютьс, наприклад, у системі охорони здоров'я чи освіти, постраждали б і військові біженці, і місцеві мешканці.

Віце-канцлер з питань внутрішньої безпеки МВС Вейко Коммусаар визнав, що може статися і так, що в якийсь тиждень охочих не буде, а в інший тиждень їх буде понад сто. "У такому разі ми запропонуємо людям можливість поїхати на тиждень чи два пізніше, коли охочих буде менше. Виїзд, згідно з нинішнім графіком, буде двічі на тиждень - по вівторках та четвергах", - сказав Коммусаар.

До цільової групи насамперед входять громадяни України, які ще не мають тимчасового захисту чи чинної посвідки на проживання в Естонії або іншій країні. Якщо у них є чинна посвідка на проживання, вони повинні спочатку від неї відмовитися і потім подати заяву на отримання нової у Фінляндії.