В Естонії назвали місто, яке лідирує за кількістю українських біженців на душу населення

В естонському Йихві зареєструвалися 533 українські біженці, що становить 4,8% від усього населення.

В Естонії назвали місто, яке лідирує за кількістю українських біженців на душу населення

На даний момент в естонському місті Йихві своє місце проживання зареєстрували 533 українські біженці, що становить 4,8% від усього населення Йихві. За Йихві за кількістю біженців на душу населення слідують Раквере та Маарду з 4%.

Йихві можна назвати столицею українських біженців, бо тут найбільший в Естонії відсоток біженців з урахуванням чисельності населення, пише "Північне узбережжя".

Керівник соціальної служби Йихвіської волосної управи Сірлі Таммісте зазначила, що причина, через яку з весни минулого року кількість жителів саме Йихві так швидко зростала за рахунок українських біженців, полягала в тому, що Йихві одразу підписав договір з Департаментом соціального страхування, за яким держава почала виплачувати біженцям разову допомогу на оренду житла у розмірі 1200 євро, тоді як інші самоврядування зробили це пізніше.

Таке вибухове зростання населення призвело до тиску на систему освіти в місцевості: в російськомовних школах і в ясельних групах дитячих садків виникла проблема з місцями.