В Естонії українські біженці отримають захист одразу до 2025 року

Відбудуться зміни й в порядку його продовження.

В Естонії українські біженці отримають захист одразу до 2025 року

Починаючи з неділі поточного тижня (10.09.2023) зміниться порядок тимчасового захисту, який надається українським військовим біженцям в Естонії. Якщо раніше тимчасовий захист надавалися на рік і його продовжували щоразу на рік, то надалі тимчасовий захист надаватиметься до березня 2025 року, повідомляє postimees.ee .

Тимчасовий захист - це один із різновидів міжнародного захисту, який у разі надзвичайних обставин дозволяє надати захист великій кількості людей у спрощеному порядку. Після нападу Росії на Україну Європейський Союз ухвалив рішення, що країни-члени надаватиму українським військовим біженцям тимчасовий захист на три роки. Якщо частина країн-членів з самого початку надавала військовим біженцям, які прибували в країну, тимчасовий захист відразу на три роки, то в Естонії було прийнято рішення, що тимчасовий захист надаватиметься на рік з наступним продовженням щоразу на рік.

Комісар бюро ідентичності та статусів Департаменту поліції та прикордонної охорони Марина Пилдма пояснила, що починаючи з сьогоднішнього дня термін дії цього заходу закінчиться через півтора роки, тому доцільно надавати тимчасовий захист на більш тривалий термін, ніж це робилося досі. «Запровадженням цієї зміни ми заощадимо час як військовим біженцям, так і Департаменту поліції та прикордонної охорони; якби ми продовжили дотримуватися нинішньої практики, то наступної зими нам потрібно було б продовжувати тимчасовий захист військових біженців на кілька місяців. По суті це нічого не змінило б, але ми повинні були б марно ганяти людей, що втекли від війни», - доповнила Пилдма.

Крім змін у терміні дії тимчасового захисту відбудуться зміни та в порядку його продовження - надалі для продовження тимчасового захисту необхідно буде зробити в бюро обслуговування Департаменту поліції та прикордонної охорони нове фото на документ, також при продовженні тимчасового захисту людям можуть ставити додаткові питання щодо обставин їхнього прибуття в Естонію. "Таким чином ми забезпечимо те, щоб людині було видано документ з новим фото і додатково зможемо переконатися в тому, що надаємо допомогу тим, хто дійсно втік до Естонії від війни", - пояснила Пилдма.