В Польщі видаватимуть електронні пенсійні посвідчення замість пластикових

Ним можна скористатися за допомогою додатку mObywatel.

В Польщі видаватимуть електронні пенсійні посвідчення замість пластикових

В Польщі від сьогодні видаватимуть тільки електронне пенсійне посвідчення. Пластикові – йдуть в історію, пише inpoland.net.pl.

ZUS інформує, що від сьогодні, 9 січня, почне видавати електронне посвідчення для особи, що досягнула пенсійного віку або перебуває “на ренті”. Нею можна скористатися за допомогою додатку mObywatel.

Пенсійні посвідчення видані у традиційній формі діятимуть далі. Не має необхідності їх змінювати або звертатися до державних органів про зміну/видання електронного екземпляра.

“Пенсіонери можуть використовувати обидві версії документа – традиційний або електронний, – говорить Івона Ковальська-Матіс, регіональний прес-секретар ZUS в Нижній Сілезії. Нові пенсіонери отримають посвідчення особи тільки в електронному варіанті”.

Особи, що вже користуються додатком mObywatel, необхідно актуалізувати свій додаток, аби в ньому відображалася нова посвідка.

Для особливо консервативних громадян залишиться можливість отримати все ж таки пластиковий варіант посвідчення. Для цього необхідного подати окрему заяву до ZUSу.