Як надаватимуть PESEL UKR українцям з 1 липня 2024 року

Підтверджувати свою особу можна буде виключно пред’явою закордонного паспорта.

Як надаватимуть PESEL UKR українцям з 1 липня 2024 року

Змінами до спецзакону про тимчасовий захист українців передбачені важливі зміни в присвоєні номерів PESEL біженцям з України, як дорослим, так і дітям. Нові правила почнуть діяти вже з липня 2024 року.

Так, з 1 липня громадяни України, які шукатимуть тимчасового захисту в Польщі, повинні будуть негайно після перетину кордону звернутися до будь-якого уженду міста/гміни й отримати PESEL UKR. Правило отримання PESEL UKR впродовж 30 днів після приїзду перестане діяти. Щоправда термін “негайно” не передбачає точного визначення днів/ годин, протягом яких треба отримати PESEL UKR.

Під час надання PESEL UKR в ужендах міста/гміни з 1 липня не буде безкоштовного виготовлення фотографій на місці. Підтримка біженців в цьому плані припиниться.

Дорослі громадяни України, які звертатимуться в Польщі за отриманням PESEL UKR, з 1 липня повинні будуть підтверджувати свою особу виключно пред’явою закордонного паспорта. Інші документи (водійське посвідчення, Карту поляка тощо) більше не прийматимуть.

З 1 липня вимагатиметься особиста присутність дітей від 6 років, яким потрібно буде отримати PESEL UKR. Тобто верхню межу віку неповнолітніх, від яких не вимагатиметься особиста присутність, знижено з 12 до 6 років. Також з 1 липня запроваджується обов'язок збору відбитків пальців до бази PESEL UKR від дітей, які досягли 6 років ( а не 12).