Як відновити статус UKR тим, хто повертається до Польщі через іншу країну

Біженці, які залишають Польщу навіть на один день, повинні владнати  певні формальності, коли повертаються в країну.

Як відновити статус UKR тим, хто повертається до Польщі через іншу країну

Біженці, які залишають Польщу навіть на один день, повинні владнати  певні формальності, коли повертаються в країну, нагадує inpoland.net.pl.

Якщо громадянин України в’їхав до Польщі у зв’язку з військовими діями, він має право на фінансову допомогу по догляду за дитиною (500 Плюс). Запис про перетин кордону повинен бути внесений до журналу реєстрації Прикордонної служби, оскільки законність перебування особи в Польщі визначається виключно записом у цьому реєстрі. У разі втрати легальності перебування ZUS зобов’язаний позбавити іноземця права на допомогу по догляду за дитиною на підставі даних із цього реєстру.

ZUS також зобов’язаний призупинити виплату допомоги по догляду за дитиною відразу після виїзду біженця з Польщі. У цьому випадку призупинення виплати коштів є тимчасовим і не передбачає повної втрати права на допомогу по догляду за дитиною.

Якщо іноземець повернеться до Польщі протягом 30 днів і дата цього повернення буде зафіксована в реєстрі SG, особа не втрачає законності перебування в Польщі, а виплату допомоги по догляду за дитиною буде відновлено з компенсацією.

Щоб не втратити законність перебування, іноземець, який повертається до Польщі, має повідомити прикордонників під час паспортного контролю про те, що має намір в’їхати до Польщі у зв’язку з використанням тимчасового захисту в Польщі, та щоразу пред’являти документ diia.pl.

Особа, яка не виконала цих формальностей і втратила законність свого перебування, повинна звернутися до начальника прикордонної застави в пункті пропуску, який вона перетинає, з проханням виправити дані в журналі реєстрації та відновити легальність перебування. Таке повідомлення необхідно надіслати електронною поштою на адресу певної прикордонної застави.

Дещо іншою є процедура, коли біженець повертається  з України до Польщі через іншу країну Шенгенської зони. Спершу така особа повинна піти в департамент гміни (urzęd gminy), щоб зареєструвати свій в’їзд і подати заяву про відновлення статусу UKR в реєстрі PESEL. Важливо, щоб у заяві було зазначено точну дату в’їзду на територію Польщі та дату і місце перетину зовнішнього кордону Шенгенської зони, який не є польським кордоном.

На підставі заяви, зареєстрованої в даній установі, комендант прикордонної служби оновить дані у своєму реєстрі. Для ZUS це буде підставою для відновлення виплати допомоги по догляду за дитиною разом із компенсацією за період відновлення законності перебування.