- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
12 країн Європи минулого року принаймні раз побили місячні температурні рекорди
У світових масштабах 2022 рік став п’ятим найспекотнішим в історії спостережень.
У 2022 році температурні рекорди щонайменш для одного місяця зареєстрували дванадцять європейських країн.
Про це повідомляє The Guardian на основі даних, оприлюднених європейською службою Copernicus Climate Change Service. З них випливає, що це був другий найтепліший рік на континенті в історії спостережень та найспекотніше літо.
Британське видання переглянуло дані для 27 країн Європи. З них 12 принаймні в один з місяців зареєстрували температурну аномалію, в усіх випадках це була температура на понад 1.9 °C вища за середні показники 1991-2020 років. Більшість температурних рекордів випали на другу половину літа, жовтень та грудень.
Так, в Австрії середня температура у жовтні виявилася на 3.3 °C вищою, ніж у 1991-2020 роках. У Франції та Словенії у цьому ж місяці показники виявилися на близько 3 °C більшими за середні, Хорватія та Греція зафіксували таку різницю у грудні.
Для Італії температурні показники не перевищили норму лише за два місяці 2022 року. Рекордно спекотними стали травень, жовтень і грудень.
Іспанія та Португалія зафіксували температурні рекорди у три місяці року.
Викиди внаслідок лісових пожеж стали найбільшими за останні 15 років.
У світових масштабах 2022 рік став п’ятим найспекотнішим в історії спостережень. Середня температура повітря виявилася на 1.2 °C вищою, порівняно з показниками 1850-1900 років. При цьому, у північній півкулі потепління більш помітне - у Європі температурні показники зростають вдвічі швидше за середні світові, а в Арктиці - у чотири рази.
Всі останні вісім років входять до найтепліших в історії.