- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Американський ветеран ночує на морозі заради українців
Таким чином він хотів показати, що відчувають зараз українці без електрики, і зібрати допомогу.
Ветеран ВПС США Марк Лінквіст загадав бажання на Новий рік – зігріти Україну. І зробив назустріч цьому бажанню величезний крок. Хлопець із Північної Дакоти вирішив провести благодійну акцію Sleep Out. Марк спав на вулиці у 30 градусний мороз, повідомляє Голос Америки.
Таким чином він хотів показати, що відчувають зараз українці без електрики, і зібрати допомогу. Операція мала успіх і тепер Марк зі своїм спальним мішком переїхав до Нью-Йорка. Благо, тут погода м'якша.
«Ми на Таймс-сквер міста, яке ніколи не спить. Я теж тут напевно не дуже посплю», - каже ветеран.
Задля цього нічлігу він перетнув половину Америки з одним рюкзаком за спиною та українським прапором. Синьо-жовтий намет – нова атрибутика нью-йоркської Таймс-сквер.
«Нічого спільного з тим, що було у Фаргосі, Північна Дакота з температурою -40 за Фаренгейтом. У мене було 4 спальні мішки у Фарго, а тут один», - каже він.
Перед тим, як приїхати до Нью-Йорка ветеран ВПС США Марк Лінквіст провів у цьому наметі 17 ночей у Північній Дакоті. Фарго - одне з найхолодніших місць на території США. Ночівля у холоднечу - частина гуманітарної акції на підтримку України. Марк назвав її операцією Sleep Out (дослівно "спати надворі"). Мета-показати американцям у яких важких умовах через російське вторгнення змушені жити українці. Як їм без тепла та світла. А також зібрати теплі речі та пояснити, як і чому необхідно допомагати охопленій війною далекій країні.
«Середній американець, можливо, не знає, як допомогти. Це те, що я чув від усіх, із ким розмовляв. Тому, що вони нікого не знають в Україні, вони там ніколи не були. Для них це просто місце, яке вони бачать у новинах», – запевняє ветеран.
В Україні Марк був 10 місяців. Вперше приїхав буквально за кілька тижнів після російського вторгнення. З гуманітарними вантажами об'їздив майже всю країну.
«Я ночував на Донбасі, я жив неподалік лінії фронту в українському Харкові. За сотні метрів від мене рвалися ракети», - розповів Марк.
У Нью-Йорку хлопець розраховує привернути більшу увагу для допомоги Україні серед звичайних людей. Він вирішив не ходити «високими» кабінетами і розмовляє з ньюйоркцями безпосередньо. І сподівається, що його голос буде почутий.
Своїм голосом Марк прославився ще до прильоту в Нью-Йорк через вірусне відео, на якому він у мороз виконує знамениту «Ой, ю лузі червона калина».
У Нью-Йорку йому буквально не дають проходу, зупиняють із розпитуваннями. Навіть поліцейські на таке захоплення Таймс-сквер реагують із розумінням.
Цьогорічний нью-йоркський січень +15 за Цельсієм. Різниця з Фарго в 50 із лишком градусів. В одному зі Скайп-інтерв'ю звідти Марк показав свої нічні будні та розповів, що думають про це його земляки.
«Вони думають, що я збожеволів, бо за такої температури всі вже тиждень сидять по хатах. А я навпаки, коли стало так холодно, переїхав надвір. В українців, чи живуть вони у Києві чи в окопі, у них немає світла. Тому я хотів показати американцям, наскільки це нелегко. І змусити задуматися про те, що на іншому кінці світу є люди, які не мають теплого будинку, куди вони могли б піти», - поділився він.
Насамперед американський ветеран хотів би допомагати в Україні дитячим будинкам. Він сам – прийомна дитина. 40 років тому американська родина усиновила його з притулку у Південній Кореї.
«Скільки нових сиріт з'явилось із 24 лютого? Моє серце звернене до них. Я почав своє життя у сирітському притулку в Сеулі. Мене взяли після восьми місяців і привезли сюди до Америки. Яке щастя жити тут у світі, де можна насолоджуватися свободою. Я бачив людей в Україні, свободі яких загрожує друга за силою армія у світі та жорстокий диктатор, який веде війну з громадянським населенням. І я сказав, я - американський військовий, справа свободи важлива для мене», - запевняє Марк.
У своєму наметі окрім спальних мішків і додаткових пар шкарпеток він возить томик із працями засновників США. Каже, що Україна зараз переживає ту саму боротьбу за свободу, яку Америка переживала 246 років тому. У Нью-Йорку він лише на тиждень, потім назад у Фарго. І знову із гуманітаркою в Україну.
«Ми зібрали зимове спорядження для України на 100 тисяч доларів. Грошима 30 тисяч доларів. Ми здобули 100 000 пальто гарної якості у Фарго. Ми збираємося повернутися в Україну поки ще холодно», - розповів Марк.