Більшість українців засуджує чоловіків призовного віку, які виїхали за кордон — опитування

Українці підтримують жінок з дітьми, які виїхали з країни через велику війну, але не чоловіків, які вчинили так само.

Більшість українців засуджує чоловіків призовного віку, які виїхали за кордон — опитування

Більшість мешканців великих міст України позитивно сприймають жінок із дітьми, які виїхали за кордон під час великої війни. «Дуже тепле» і «тепле» ставлення до них висловили від 70% до 80% опитаних у Києві та 20 обласних центрах.

Про це йдеться у муніципальному опитуванні Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеному у квітні-травні 2023 року.

Менше підтримки отримали жінки-біженки без дітей. До їх рішення «тепло» поставились близько 40−50% опитаних в залежності від міста. Схожі цифри і у чоловіків призовного віку, які виїхали за кордон завдяки наявності пільг.

А от чоловіки призовного віку, які залишили батьківщину, скориставшись іншим шляхом (наприклад — нелегальним), отримали в більшості своїй негативні відгуки. Найбільша доля тих, хто критикує подібні вчинки, виявилась серед жителів Луцька, де 78% ставляться до такого рішення «холодно» або ж «дуже холодно». Аналогічну оцінку зробили 77% жителів Житомира, і по 72% - Кропивницького та Полтави.

Більш спокійно до цього поставились жителі Ужгороду, де 15% місцевих респондентів мають «дуже тепле» або «тепле» ставлення до таких чоловіків, 36% - нейтральне, а 48% - «холодне» або «дуже холодне».

Всеукраїнське муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI) було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).