Біженцям у Німеччині пояснили, хто і скільки має платити за квартиру

В деяких випадках платити потрібно тільки частину оренди, а в деяких житло буде безплатним.

Біженцям у Німеччині пояснили, хто і скільки має платити за квартиру

Для українських біженців у Німеччині запроваджено пільги на оплату житла. При цьому в деяких випадках платити потрібно тільки частину оренди, а в деяких житло буде безплатним.

Про це йдеться на Faebook-сторінці Українці в Німеччині UkrainianFuture.

Можливі такі варіанти:

Якщо біженець вже отримував допомогу від Jobcenter або соцімату до 01 січня 2023 року і проживає у квартирі, яка підходить за критеріями: оплата квартири, як і раніше, відшкодовується повністю.

Якщо біженець вже отримував допомогу від Jobcenter чи соцімату до 01 січня 2023 року і проживає у квартирі, яка не підходить за критеріями: якщо Jobcenter раніше не доплачував понад норму, то й зараз не буде, різницю платить сам біженець.

Якщо біженець подав заяву вперше на допомогу Bürgergeld у Jobcenter і вже мешкає у квартирі, проте квартира не підходить за критеріями: перші 12 місяців після подання заяви держава оплачує повністю холодну орендну плату та інші комунальні, але опалення лише за допустимою нормою. Через 12 місяців всю оренду оплачуватимуть лише в межах норми.

При переїзді/оренді нової квартири це правило не діє. Держава у межах допомоги оплачує лише належну норму. Також не діє, якщо біженець винайняв квартиру і одразу подав на допомогу. У такому можуть відмовити, бо на момент оренди квартири він уже знав про те, що подаватиме заявку.

Крім того, при виїзді одного з членів сім'ї дається півроку на пошук квартири, що проходить за нормою, у цей період оренду за біженця оплачують повністю, після півроку – тільки в межах норми.