Британці, які надали українцям свої домівки, написали відкритий лист до уряду

Британці закликають уряд зробити низку практичних кроків, щоб допомогти біженцям знайти постійне житло.

Британці, які надали українцям свої домівки, написали відкритий лист до уряду

Понад тисяча британців, які приймають українських біженців у рамках ініціативи Homes For Ukraine, підписали відкритий лист до власного уряду з проханням допомогти українцям знайти постійне житло.

Уряд попередили, що «нині українці не мають простого способу знайти власне житло в умовах нестачі соціального житла та високого тиску на ринок приватної оренди».

Близько 79 000 біженців прибули до Великобританії в рамках спонсорської програми Homes For Ukraine, при цьому передбачається, що сторона, яка їх приймає, надає житло як мінімум на шість місяців. У деяких випадках термін уже добігає кінця, і таким біженцям потрібно знайти альтернативне розміщення.

При цьому вже понад 1300 українських сімей були офіційно визнані бездомними або такими, що перебувають під загрозою бездомності станом на 2 липня через те, що розміщувати їх ніде, а обіцяне житло виявилося непридатним.

Автори листа побоюються, що кількість бездомних може збільшитися, оскільки термін у шість місяців закінчуються у все більшої кількості домогосподарств, які приймають українців.

Фонд Sanctuary, який організував лист, заявив, що пошук відповідного та доступного житла на тривалий термін «є однією з найбільших проблем» для схеми Homes For Ukraine.

Благодійна організація опублікувала лист у вівторок, і станом на опівдні середи його підписали близько 1200 господарів, які відкрили свої будинки для трохи менше 3000 біженців.

«Як господарі, які серйозно дбають про майбутнє українців, які живуть у наших будинках, ми просимо уряд допомогти нам зробити так, щоб вони могли зробити наступні кроки до інтеграції до наших спільнот… Наразі для них немає простого способу знайти власне житло, оскільки соціальне житло та приватний орендний сектор важкодоступні», - наголошується в ньому.

Британці закликають уряд зробити низку практичних кроків, щоб допомогти біженцям знайти постійне житло. Зокрема, вони закликають місцеву владу виступити поручителями за тих, хто намагається сам орендувати житло, а також збільшити виплати тим домогосподарствам, хто надає житло українцям на термін понад шість місяців.