- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Британські господарі виселяють українців через затримки обіцяних владою виплат
Затримки із виплатами у розмірі 350 фунтів стерлінгів на місяць позбавили господарів можливості підтримувати біженців.
Британські сім'ї виселяють українських біженців через затримки з виплатами за державною програмою «Homes for Ukraine», пише Daily Mail.
Близько 1335 людей, які втекли до Великобританії після вторгнення Володимира Путіна, нині вже вважаються бездомними, або потрапили до групи високого ризику через розрив відносин зі своїм спонсором.
За даними ЗМІ, в деяких випадках це відбувається через тривалі затримки з виплатою «подяки» у розмірі 350 фунтів стерлінгів на місяць, через що волонтерам доводиться нишпорити у власних кишенях, щоб загладити ситуацію.
«Загалом місцева влада дуже повільно доставляє платежі, і це чинить величезний тиск на деяких господарів. Більшість господарів думали, що їм заплатять до кінця квітня, але в Бірмінгемі перші платежі прийшли минулого місяця», - розповіла Симона Шехтман, волонтер, яка звела сотні українських біженців із господарями у Бірмінгемі та Вест-Мідлендсі.
Вона додала, що деякі господарі самі отримували пільги.
«Затримки та рахунки, що зростають, призвели до розриву відносин між приймаючою стороною і біженцями, і я особисто перевела приймаючим сторонам кілька сотень фунтів благодійних пожертвувань, щоб загладити ситуацію», — сказала вона.
Схема "Homes for Ukraine" була запущена в березні - уряд виплачує муніципалітетам кошти, які ті повинні розподіляти між британськими господарями.
Але Асоціація місцевих органів влади, яка представляє 361 муніципалітет в Англії та Уельсі, повідомила Міністерству фінансів, що отримала гроші лише у червні та змушена платити заднім числом.
37-річну Тетяну Білоусову та двох її дітей виселили минулого місяця після того, як її спонсор заявив, що вони не отримали жодної оплати.
«У день, коли мене виселили, обговорення не було», - сказала вона.
«Я прийшла додому з роботи, і раптом мені сказали, що завтра мені зателефонує жінка, щоб заселити нас до готелю… Вони не намагалися знайти компроміс чи обговорити якісь проблеми. Я уявлення не мала, що уряд не заплатив їм», - каже жінка.
Британські господарі зобов'язалися розмістити українців як мінімум на шість місяців, і нещодавнє опитування Управління національної статистики показало, що чверть із них не хочуть продовжувати це робити після цього періоду, який закінчується у вересні.
Отже, є побоювання, що буде виселено набагато більше українців, а муніципалітети будуть зобов'язані забезпечити їм дах над головою.
Тим часом міністр у справах біженців лорд Харрінгтон та посол України у Великій Британії Вадим Пристайко написали листи приймаючим сім'ям, закликаючи їх продовжувати розмішати українських біженців.