- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Британський мільйонер залишив дружину заради біженки з України
52-річний інвестор і дотком-підприємець Хокон Оверлі закрутив роман із жінкою зі Східної Європи після того, як та переїхала до його маєтку у графстві Суррей після російського вторгнення.
Колишній бос скандальної британської кредитної компанії Wonga залишив свою дружину заради української біженки, яка жила у їхньому будинку.
Як пише Daily Mail, 52-річний інвестор і дотком-підприємець Хокон Оверлі закрутив роман із жінкою зі Східної Європи після того, як та переїхала до його маєтку у графстві Суррей після російського вторгнення.
За кілька тижнів після її появи одружений мільйонер залишив свою дружину Імоджен Оверлі, дітей і з'їхав з новою коханкою.
Оверлі, статки якого оцінюється веб-сайтом Companycheck у 5 мільйонів фунтів стерлінгів, від початку війни активно лобіював розміщення в Британії біженців з України.
Також він неодноразово писав до Твіттера про свою підтримку українських біженців.
Уродженець Норвегії Хокон Оверлі, який вивчав математику в Університеті Осло, а також має ступінь з економіки в Університеті Дарема, заробив свої гроші в перші роки буму доткомів, заснувавши в 1997 онлайн-біржового маклера Self Trade.
Компанія вийшла на біржу у квітні 2000 року і була продана у жовтні того ж року більш ніж за 900 мільйонів фунтів стерлінгів (1,1 мільярда доларів).
Оверлі також працював у JP Morgan та інвестиційним банкіром у ING Barings.
Крім того, він є колишнім директором скандальної кредитної компанії Wonga, яка стягувала річні процентні ставки у розмірі 1509%.
Компанія потрапила в поле зору влади у 2018 році, коли піддалася різкій критиці з боку політиків, у тому числі лідера Лейбористської партії Еда Мілібенда, як яскравий приклад «хижацького кредитування», що полягає у наданні позичок людям, які ніколи не зможуть їх погасити.
Близько 200 000 клієнтів все ще були повинні загалом 400 мільйонів фунтів стерлінгів, коли Wonga збанкрутувала через поток вимог про компенсацію.
Активісти звинувачували фірму в тому, що вона є «законним лихварем» і експлуатує клієнтів, пропонуючи невеликі позички, по яких швидко зростають астрономічні відсоткові ставки.
Деякі клієнти зіштовхнулися з відсотковими ставками до 5853% до того, як втрутився уряд, обмеживши їх на рівні 1509%.
Зараз мільйонер є співзасновником Dawn Capital, яка позиціонує себе як найбільша у Європі компанія, що спеціалізується на інвестиціях у програмне забезпечення для бізнесу.