- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Чехи все частіше їздять за покупками до Польщі та Австрії
Чехи стоять у чергах на АЗС, у м'ясних крамницях, на ринках, біля квіткових магазинів, у пекарнях, продуктових магазинах, супермаркетах, а також у алкогольних та тютюнових кіосках.
Значно дешевше ніж у Чехії у сусідів продукти харчування, аптечні та садові товари, а також меблі. Це основні привабливі моменти, які змушують чехів їхати через кордон до сусідніх країн для регулярних покупок, пишуть місцеві ЗМІ.
Це зафіксували і банки, повідомивши про зростання річного обсягу таких покупок у кілька разів.
"Обсяги операцій у супермаркетах та продуктових магазинах сусідніх країн зростають. Найвищі темпи зростання спостерігаються в Польщі, де обсяг операцій з карток за перші сім місяців цього року більш ніж удвічі перевищив обсяг за аналогічний період минулого року", - підтвердив Патрік Мадле з банку CSOB.
У Німеччині та Австрії, за його словами, обсяги також зростають, але не так значно, як у Польщі. Середня транзакція чехів у продуктових магазинах, за даними CSOB, зростає у всіх найближчих країнах. "У Польщі середня транзакція у 2023 році зросла на третину", - сказав Мадле.
Жителі прикордонних районів Брецлава та Зноймо їздять до Австрії, наприклад, за пральним порошком, який, як то кажуть, не лише дешевше, а й ефективніше.
Крім того, продукти в австрійських магазинах смачніші та якісніші за аналогічні чеські.
Аналогічна ситуація спостерігається і в польському селі Халупки, розташованому на чесько-польському кордоні, всього за двадцять кілометрів від Острави. Чехи стоять у чергах на АЗС, у м'ясних крамницях, на ринках, біля квіткових магазинів, у пекарнях, продуктових магазинах, супермаркетах, а також у алкогольних та тютюнових кіосках.
Не лише ČSOB, а й інші чеські банки зазначають зростання видатків у прикордонному регіоні. "Внаслідок зростання цін на продукти харчування та паливо чехи почали купувати їх, особливо у Польщі, де платежі за картками наших клієнтів у першому півріччі зросли на 50% порівняно з аналогічним періодом минулого року", - сказав Філіп Груби з Česká spořitelna. Порівняно з першим півріччям передріздвяного 2019 року зростання становило навіть 600%".
"Ми порівняли кількість та обсяг платежів по нашій карті в торгових підприємствах сусідніх країн з початку січня до кінця липня цього та минулого року, - сказав тоді Роман Мачачек з Airbank. Він показав, що цього року кількість таких операцій збільшилася на 29% порівняно з минулим роком, а обсяг - на 27%."Так що принаймні порівняно з минулим роком зростання цих показників досить значне", - додав Мачачек.