- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Чехія даватиме безкоштовні квитки тим українцям, які хочуть повернутися в Україну
Звернутися по допомогу з поверненням можна й у випадку, коли тимчасовий захист закінчився.
Чехія, як і планувала, запустила проєкт допомоги біженцям у добровільному поверненні в Україну. Він стосується українців, хто отримав візу тимчасового захисту через напад Росії на Україну 24 лютого 2022 року. А також тих біженців, які вже отримали міжнародний захист. Охочих до повернення МВС Чеської Республіки просить звертатися емейлом: [email protected] або дзвонити на гарячу лінію +420 974 801 802. Звертаємо увагу, інфолінія працює з понеділка по четвер з 8.00 до 16.00, в п’ятницю з 8.00 до 14.00.
Програма триватиме пів року: з червня до 30 листопада 2024 року. Біженці зможуть подати запит на відшкодування витрат, пов’язаних із поверненням в Україну, лише один раз. Якщо людина захоче повернутися в Чехії й знову подати заяву на дозвіл на проживання протягом наступних 12 місяців, їй доведеться повернути половину суму, яку їй надали. З бюджету Міністерства внутрішніх справ на пілотний проєкт виділено 5 595 000 чеських крон.
На яку компенсацію можна розраховувати
- автобусний квиток із Чехії до найближчого місця проживання в Україні,
- медичний транспорт для тих українців, хто через стан здоров’я не можуть самостійно скористатися звичайним транспортом.
МВС пояснює, що звернутися по допомогу з поверненням можна й у випадку, коли тимчасовий захист закінчився. Але не пізніше, ніж 3 місяці від дня скасування або припинення дії візи.
Попередньо повідомлялось, що вже відомо про 430 осіб, які є в цій програмі на повернення. Зокрема, для 30 біженців з ускладненим станом здоров’я надається медичний транспорт та індивідуальна допомога.
Проєкт не пов’язаний із військовою службою українців, а спрямований на людей, які просто хочуть повернутися додому, пише МВС Чехії.
“Ми хочемо запропонувати допомогу тим, хто, наприклад, за станом здоров’я чи сімейними обставинами хоче повернутися додому. Ця допомога полягатиме в основному в купівлі квитків і в деяких особливо серйозних випадках, наприклад, у наданні швидкої допомоги”, – додав міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.