Чехія видворила з країни німця за наклейку з буквою «Z»

Німецькому громадянину було пред'явлено звинувачення за статтею «заперечення, схвалення чи виправдання геноциду».

Чехія видворила з країни німця за наклейку з буквою «Z»

З кінця лютого до цього часу чеська поліція порушила 76 кримінальних справ про публічне схвалення російського вторгнення в Україну. Половина з них ще перебуває на стадії слідства, проте дехто вже дістався суду.

У червні Окружний суд у місті Хомутов ухвалив вислати з Чехії громадянина Німеччини, який наклеїв на вікно своєї машини аркуш A4 з надрукованим символом «Z» у кольорах георгіївської стрічки та написом російською мовою «Своих не бросаем». Частиною вироку також стала чотирирічна заборона на в'їзд до республіки.

Сам інцидент стався 26 березня – чоловік на своєму автомобілі проїхав через колишній прикордонний пункт Reitzenhain - Hora Svatého Šebestiana, заправився на АЗС у селищі Přečaply та дістався Хомутова. Там наклейку на його вікні сфотографували очевидці, які звернулися до поліції.

«Німецькому громадянину було пред'явлено звинувачення за статтею «заперечення, схвалення чи виправдання геноциду». Суд однозначно пов'язав символ та напис на вікні зі схваленням російського вторгнення в Україну», - розповів офіційний представник Окружного суду в Хомутові Петер Ванек.

Разом з тим, на даний момент ніщо не заважає «російському патріоту» їздити до Чехії, оскільки вирок ще не набрав законної сили. І сторона захисту, і сторона звинувачення взяли час подумати, чи варто подавати апеляцію.

Нагадаємо, 26 лютого генпрокуратура і поліція Чехії попередили мешканців, що публічне схвалення вторгнення Росії в Україну або дій російського керівництва в цьому зв'язку може трактуватися як кримінальний злочин і підпадати під одну з двох статей: «схвалення скоєного кримінального злочину» або «заперечення, схвалення , виправдання геноциду».

У першому випадку порушнику загрожує до року в'язниці, у другому – від шести місяців до трьох років. Потім поліція опублікувала друге попередження, повідомивши, що моніторить соціальні мережі щодо відповідних постів.

Поки лише кілька справ дісталися суду, але всі вони обійшлися без тюремних термінів.