Cкачування з інтернету в Німеччині: за що можна отримати штраф 1000 євро

Які медіафайли не можна завантажувати в Німеччині?

Cкачування з інтернету в Німеччині: за що можна отримати штраф 1000 євро

Кожна людина користується мережею інтернет, та не кожен знає досконало всі правила, які панують у всесвітній павутині. Користування інтернетом в Україні та Німеччині має досить великий спектр відмінностей. У Німеччині є правила скачування файлів з інтернету, які регулюються законодавством, та за порушення яких передбачена кримінальна відповідальність, пише ukrainianingermany.de.

Основна увага зосереджена на медіа, які захищені авторським правом. Їхнє використання без дозволу власника вважається незаконним. Тому медіа (фільми, музика) дозволено завантажувати тільки з авторизованого веб-сайту, який має містити всі дозвільні документи, поважати авторське право та сплачувати відсотки автору за використання контенту. Користувачі, які заплатили таким сайтам за скачаний файл з інтернету, не будуть мати жодних проблем, в іншому випадку передбачена відповідальність.

Як правильно скачати фільм з інтернету в Німеччині, щоб не дістати штраф?

Користувачам треба бути досить обережними з джерелом скачування файлів, бо завантаження з першого доступного сайту може призвести до відповідальності через порушення авторських прав. Не завжди, якщо сайт або веб-платформа пропонує скачати фільм безкоштовно, усі ці дії узгоджені з власником контенту й не передбачають кримінальну відповідальність у подальшому.

Найпопулярнішими в Німеччині сховищами медіаконтенту є великі компанії Netflix, Amazon Prime, Apple, Sky або Disney Plus. Вони є повністю легальними. Заплативши за їхнє використання, можете себе убезпечити від різних проблем, пов’язаних зі скачування фільмів, серіалів та подібних файлів. Також більшість телевізійних каналів у ФРН мають свої медіатеки, де доступні багато прем’єр абсолютно безкоштовно. Можна звернути увагу на пропозиції медіатек ARD і ZDF, або скористатися послугами приватних компаній, наприклад, Pro Sieben чи RTL. Також YouTube лишається легальною та безплатною платформою для перегляду відео. Але тут також на вас чекають сюрпризи: заборонено користувачам продавати або транслювати вміст YouTube без згоди автора, а також завантажувати та копіювати контент.

Як правильно завантажити музику з інтернету в Німеччині, щоб не дістати штраф?

Музичні файли також підпадають під категорію захисту авторського права. Тому завантаження музики на свій телефон, ноутбук із нелегальних джерел передбачає відповідальність. Для того, щоб завантажувати подібний контент безплатно, треба використовувати тільки офіційні додатки, найпопулярнішим є Spotify, за користування яким після реєстрації щомісяця буде зніматися символічна плата.

Як у Німеччині дізнаються про нелегальне скачування медіа з інтернету?

Ваша IP-адреса є кращим індикатором інтернет-трафіку, та саме цей момент є основним способом, за допомогою якого юридичні фірми можуть вас моніторити. Хоча німецькі юридичні фірми часто наймають сторонні антипіратські сервіси, які слідкують за трафіком BitTorrent щодо завантаження об’єктів, які захищені авторським правом. І, реєструючи таку активність через IP-адреси, вони визначають, хто в даний момент завантажує медіафайли в Німеччині. Особливо звертають увагу на популярні фільми, музику, ігри та порнографічні сайти.

IP-адреси користувачів-порушників фіксуються та передаються провайдеру. Наприклад, такі інтернет компанії, як Deutsche Telekom або Vodafone зобов’язані надати доступ до будь-якої інформації, що пов’язана з трафіком на вашій IP-адресі. Іншими словами, юридичні фірми збирають більше особистої інформації про абонентів.

Які передбачені штрафи за нелегальне завантаження медіафайлів?

За скачування фільмів, музики або подібного контенту, захищеного авторським правом, через мережу інтернет у Німеччині передбачена відповідальність у вигляді штрафу. У випадку, коли ви незаконно завантажили захищений авторським правом файл, ви отримаєте лист-попередження Abmahnung. Це повідомлення буде здійснене від німецьких адвокатів із вимогою компенсації за заподіяну автору шкоду та роботу юристів. Такі дії порушнику у деяких випадках обійдуться до кількох тисяч євро штрафу. Часто вимагається сума в 915 євро – це спроба мирової угоди з юридичною фірмою. Вона дозволяє уникнути судового процесу, який відбувається у випадку, коли порушник не визнає себе винним та відмовляється платити.

Є ситуації, коли споживач інтернет-мережі не є порушником авторського права через те, що доступ до його домашньої WiFi-мережі був зламаний, та контент було скачано кимось нелегально. У такому випадку абоненту треба довести свою непричетність або заплатити штраф. Тому інтернет-провайдери мають зобов’язання інформувати своїх абонентів про систему безпеки й відповідальність.

Важливо: у загальнодоступних WіFі мережах у Німеччині для запобігання скачування медіафайлів вимагається блокувати сайти, через які можна порушити авторські права.

Розміри штрафів у Німеччині

Штрафи за незаконно завантажені медіафайли в мережі інтернет на сьогодні коливаються в межах від декількох сотень до декількох тисяч євро. Докладніше структура фінансового покарання від більшості юридичних фірм у Німеччині виглядає приблизно так:

  • 915 євро – мирова угода між порушником та юридичною фірмою;
  • 700 євро – компенсація автору контенту (якщо діло перейде до суду);
  • 235 євро – плата за обробку інформації.

Також врахуйте послуги адвоката, який має представляти ваші інтереси в суді, орієнтовно це 200 євро. Іншими словами, сума порушення доволі значна, але, попри це, в Німеччині кожного року фіксується понад 4,4 мільйонів порушень.