Чотири європейські міста потрапили до десятки найдорожчих у світі

Серед причин інфляція поряд із зміцненням євро та інших місцевих валют.

Чотири європейські міста потрапили до десятки найдорожчих у світі

Вартість життя у всіх країнах світу за рік зросла на 7,4% у місцевих валютах. Ціни зростали повільніше, ніж роком раніше (+8,1%), але значно швидше, ніж у 2017-2021 роках. Сінгапур виявився найдорожчим містом для життя у 2023 році. Найдешевшим — Дамаск. До таких висновків прийшли аналітики Economist Intelligence Unit, аналітичного підрозділу британської компанії Economist Group, проаналізувавши зміну вартості понад 200 видів товарів масового споживання та послуг для населення у 173 найбільших містах світу.

EIU надає Сінгапуру статус лідера рейтингу найдорожчих для життя великих міст за «Світовим індексом вартості життя» вдев'яте за 11 років. У місті-державі швидше, ніж будь-де, зростали транспортні витрати, витрати на одяг, їжу та алкоголь. Торік він поступався лише Нью-Йорку. Цього року Нью-Йорк змістився на третє місце в рейтингу, поступившись Цюріху.

До топ-10 міст з найвищим індексом, окрім Сінгапуру, Цюріха та Нью-Йорка, увійшли Женева, Гонконг, Лос-Анджелес, Париж, Копенгаген, Тель-Авів (дослідження було проведено до початку збройного конфлікту між силами Ізраїлю та бойовиками ХАМАС та відповідно, не враховує його вплив на курс шекелю та постачання товарів) та Сан-Франциско. Серед причин, чому у десятці найдорожчих міст світу опинилися чотири західноєвропейські міста, — інфляція продуктів харчування, одягу та засобів особистої гігієни поряд із зміцненням євро та інших місцевих валют.

Найнижчий індекс отримали Буенос-Айрес, Ченнай (Індія), Лагос (Нігерія), Ахмадабад (Індія), Лусака (Замбія), Туніс, Ташкент, Карачі (Пакистан), Тріполі, Тегеран та Дамаск. Дамаск зайняв останній рядок у рейтингу, незважаючи на подорожчання вартості життя в 4,2 рази на рік у місцевій валюті під впливом, зокрема, зростання цін на імпортні товари в умовах девальвації сирійського фунта.

Ослаблення національної валюти також спричинило різке зниження в рейтингу позицій Москви та Санкт-Петербурга, а також деяких міст Китаю та Японії, включаючи Пекін і Токіо.