Десятки тисяч українців у Чехії не можуть заповнити документи для продовження візи

. Здебільшого це неписьменні або люди похилого віку.

Десятки тисяч українців у Чехії не можуть заповнити документи для продовження візи

Близько 10% українських біженців не можуть продовжити візи тимчасового захисту через складну електронну систему реєстрації. Здебільшого це неписьменні чи літні люди, а також неповнолітні без супроводу дорослих.

Про це свідчать дані Міністерства внутрішніх справ та неурядових організацій, повідомляє ceskatelevize.cz .

З початку січня, коли влада запустила систему електронної реєстрації, необхідні документи подали 277 000 біженців з орієнтовно 500 000. Інші мають час до кінця місяця.

"Наприклад, нашому клієнту із села під Харковом справді незрозуміло, як працює електронна пошта, не кажучи вже про двомовну форму з кількома листами-підтвердженнями та ПІН-кодом", - каже Матей Шульц, співробітник організації у справах біженців.

Для обов'язкової онлайн-реєстрації клієнту необхідно мати адресу електронної пошти, заповнити форму і, найголовніше, вміти користуватися комп'ютером. За його словами, однією з найпроблемніших груп є люди похилого віку, які ніколи не користувалися комп'ютером.

За останніми даними Міністерства внутрішніх справ, у Чехії проживає понад 18 000 українців віком від 65 років, але лише мала частина з них звернулася за допомогою у заповненні електронних форм. Наприклад, Центр подальшої підтримки біженців з України (CNPUU) досі надав допомогу в онлайн-реєстрації лише 125 людям.

Проте проблеми із заповненням документів виникають і у неписьменних біженців. За даними ЮНІСЕФ, на сьогоднішній день до Чеської Республіки прибуло 1500 таких біженців. Неповнолітні без супроводу дорослих також стикаються з перешкодами. За даними Комісара з прав людини, у Чеській Республіці перебуває близько 30 000 дітей-біженців без супроводу законних опікунів.

Замість неповнолітніх анкети мають заповнювати батьки чи опікуни, а за їх відсутності - співробітники Управління соціального та правового захисту дітей (OSPOD). Однак до минулого тижня ні опікуни, ні працівники OSPOD не могли ввести в систему особисті дані, необхідні для реєстрації неповнолітнього, тому заяви не могли бути заповнені.

За словами представників Міністерства внутрішніх справ, виходом із ситуації є допомога некомерційних організацій та центрів.