Десятки тисяч українських біженців можуть втратити житло у Британії

Багато британців не готові й надалі тримати у себе постояльців навіть за субсидії від уряду.

Десятки тисяч українських біженців можуть втратити житло у Британії

Уряд Великобританії шукає способи запобігти житловій кризі, пов'язаній із проблемою розміщення біженців з України, кількість яких перевищує 130 тисяч, 30 жовтня пише The Guardian.

Щонайменше 100 000 осіб із загальної кількості біженців було розміщено у британських сім'ях за програмою «Дома для України». Термін дії програми становив шість місяців, і тепер біженці ризикують потрапити на вулицю, оскільки багато британців не готові й надалі тримати у себе гостей навіть за субсидії від уряду.

План уряду полягав у тому, щоб українці або винаймали власні квартири, або переїжджали до нових господарів. Але місцева влада, відповідальна за нагляд за цією схемою, каже, що щосили намагається знайти людей, які могли б прийняти біженців, але успіх заходу залишає бажати кращого.

Мережа районних рад, яка представляє 183 місцевих органа влади, в основному сільських, заявила, що отримала багато повідомлень про те, що господарі не хочуть більше давати житло біженцям. Місцева влада Лестершира виявила, що лише 10% людей висловили зацікавленість у продовженні програми. Аналогічне опитування 2700 потенційних господарів, проведене радою Глостершира, показало, що на продовження програми готові лише 15% домовласників.

Бріджіт Сміт, лідер ліберал-демократів окружної ради Південного Кембриджширу, заявила, що уряду необхідно вжити заходів зараз, щоб запобігти кризі. «Тепер, коли ми маємо кризу вартості життя, я думаю, що це робить потенціал кризи набагато реальнішим. Якими б альтруїстичними, добрими і щедрими були наші господарі — а багато з них небагаті люди — це чинитиме на них серйозний тиск», — сказала вона.

«На даний момент у моєму списку житла близько 1600 осіб, а в деяких районах Лондона – десятки тисяч, – сказала Сміт. — У мене таке відчуття, що уряд вважає, що роботу зроблено. Їм терміново слід переглянути схеми».