Дослідження назвало причини, через які українцям важко знайти роботу у Литві

Найчастіше українцям не вдається знайти роботу через мовний бар'єр та наявність малолітніх дітей.

Дослідження назвало причини, через які українцям важко знайти роботу у Литві

З початку війни в Україні у Литві працевлаштувалися 21 000 громадян України, приблизно половина всіх працездатних біженців. Приблизно 11 тисяч українців працевлаштувалися за допомогою Служби зайнятості, ще 2200 місць пропонують. Проте дослідження, проведене Вільнюським офісом Міжнародної організації з міграції (IOM Lietuva) разом із ГУ SOPA, показало, що найчастіше українцям не вдається знайти роботу через мовний бар'єр та наявність малолітніх дітей.

"У листопаді-грудні 2022 року ми провели опитування, в якому брали участь 104 респонденти. Найчастіші причини, з яких українці не можуть влаштуватися на роботу - мовний бар'єр та догляд за дітьми. Більшість жінок з України приїхала не лише з малолітніми дітьми, але і з літніми членами сім'ї, тому на них лежить подвійне навантаження, знайти роботу в такому разі буває нелегко", – сказала Інга Шукайтене, представник SOPA.

Найбільше українців працює у великих містах Литви: Вільнюсі – 6800, Каунасі – 2900, Клайпеді – 2600. 78,4% учасників опитування сказали, що хотіли б поміняти роботу. Причини такого бажання різні, але 41% респондентів незадоволений зарплатою (вважає її надто низькою), 28,2% хотіли б працювати у сфері своєї кваліфікації, а 12,8% скаржаться на тяжкі умови праці. 46,2% респондентів зазначили, що думають про відкриття свого бізнесу у Литві, але їм не вистачає інформації. Майже половина наголошує на нестачі консультацій у фахівців.

"В іншій країні насправді складно орієнтуватися: не знаєш, куди звертатися за конкретною допомогою, щоб зареєструвати дітей у дитячий садок чи школу, отримати соціальну допомогу. Адже жінки приїхали з дітьми одні, вони не знають місцеву мову. Важливо надати їм як якнайбільше точної інформації, щоб вони могли влаштуватися на роботу", – сказала Шукайтене.