- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Грошова допомога українцям: хто може отримати виплати у липні
Допомагають міжнародні організації, фонди та представництва органів інших держав.
З початку широкомасштабної війни в Україні діють численні програми фінансової підтримки різних категорій осіб. Їх реалізує низка міжнародних організацій, фондів та представництв органів інших держав. Деякі з них продовжують фінансово допомагати українцям і зараз.
Допомога від УВКБ ООН (UNHCR)
Пріоритетною категорією на отримання допомоги є люди, які постраждали внаслідок воєнних дій, а саме:
- ВПО, з моменту переміщення яких пройшло 6 місяців;
- люди, що повернулись в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни через військові дії;
- люди, що повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області через військові дії від 24 лютого 2022.
Сума виплати становить 3 600 грн для кожного члена домогосподарства, на 3 місяці.
Детальні критерії вразливості для пріорітетних категорій населення доступні на сайті.
Допомога надається у всіх регіонах, окрім Донецької, Луганської, Закарпатської, Чернівецької та Івано-Франківської областей.
ЮНІСЕФ — Представництво дитячого фонду ООН в Україні
Наразі допомога надається родинам з вразливих категорій, які мають обовʼязково евакуюватися з прифронтових громад Харківської та Сумської областей. Після евакуації вони отримають виплату у розмірі 10 800 грн на одну особу в родині. Тобто сім'я з 5 людей може отримати 54 000 грн фінансової допомоги. Щоб отримати кошти, треба відповідати критеріям вразливості.
Грошова допомога від БФ Право на захист
Виплати від благодійного фонду Право на захист можуть отримати:
- вимушено переміщені з 24 лютого 2022 особи, які проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях;
- постраждалі від воєнних дій у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях, які:
- мають пошкоджене або зруйноване внаслідок воєнних дій житло;
- з 24 лютого 2022 зазнали поранень внаслідок воєнних дій, але не брали участі в оборонних заходах.
Детально про критерії, яким необхідно відповідати для отримання виплат, можна дізнатись на сайті фонду.
Розмір грошової допомоги складає 3600 грн на місяць на одного члена родини. Виплату надають протягом 3 місяців, тобто сумарно сума допомоги становить 10 800 грн.
Допомога від БФ Право на захист за підтримки Peace Winds Japan
Грошову допомогу можуть оформити особи, які не отримували виплат від БФ Право на захист та міжнародних організацій протягом останніх 3 місяців і мають дохід нижчий за 6318 грн на члена родини.
Виплати можуть отримати:
- особи або домогосподарства, які перебувають у районах воєнних дій у межах Запорізької області впродовж останніх 4 місяців;
- особи або домогосподарства, вимушено переміщені в Запорізьку область понад 30 днів тому.
Упродовж трьох місяців кожен член домогосподарства може отримати 3600 грн на місяць, сумарно — 10 800 грн за три місяці.
Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН)
Цю грошову допомогу можуть отримати пенсіонери, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій. Розмір виплати дорівнює різниці між 3250 грн та сумою пенсії, яку пенсіонер, який відповідає усім вимогам, отримує зараз.
Карітас: грошова допомога
Карітас надає фінансову допомогу на покриття базових чи медичних потреб для осіб з вразливих категорій, які проживають у населених пунктах Донецької і Запорізької областей з мешканцями до 5000 осіб, що знаходяться в зоні від 0 до 50 км від лінії фронту.
Допомога може включати сплату 10 800 грн на три місяці на одну особу для покриття базових потреб та 6 600 грн на три місяці на одну особу для медичних потреб, з можливістю використання коштів на ліки, медичне обладнання, діагностику, лікування та реабілітацію. Реєстрацією на цей вид допомоги здійснюють працівники представництв Карітас у Запорізькі та Донецькій областях.
ВПО та люди з вразливих категорій можуть звернутись до локальних представництв Карітас, якщо вони потребують допомоги.