Грузини об'єдналися, щоб допомогти виселеним із готелів українцям

Створено фонд, до якого будь-який громадянин може пожертвувати гроші на забезпечення біженців житлом.

Грузини об'єдналися, щоб допомогти виселеним із готелів українцям

У Грузії митці, громадські активісти та інші громадяни об'єдналися, щоб допомогти виселеним із готелів українцям. Створено фонд, до якого будь-який громадянин може пожертвувати гроші на забезпечення біженців житлом.

З першого серпня закінчилася державна програма фінансування проживання громадян України в готелях. Більшість людей похилого віку, жінок і пенсіонерів залишилися на вулиці. За допомогою активних городян частину українців, виселених із готелів, було тимчасово розміщено. Однак залишається під питанням забезпечення житлом для тисяч громадян», – зазначає «Відкрите суспільство – Грузія».

На брифінгу, який відбувся в офісі організації 4 серпня, зазначалося, що реєстрація громадян України, які потребують житла, через екстрену анкету розпочалася 2 серпня.

«Фонд Відкрите суспільство» виділив на допомогу біженцям 150 000 ларі, ця сума разом із пожертвуваннями піде на забезпечення тимчасовим житлом громадян України.

«Ми дуже сподіваємося, що ця війна скоро закінчиться перемогою України, і український народ зможе гідно повернутися на батьківщину. А поки що ми маємо допомогти пережити їм цей важкий період. Незважаючи на те, що ми представляємо різні організації, різні сфери, нас усіх поєднує одне бажання – надати підтримку та допомогти нашим гостям у цей найскладніший період. Зараз важливо об'єднатися, щоб прості громадяни підтримали цей процес навіть найменшою пожертвою», — кажуть учасники ініціативи.

Дмитро Корінь, представник RAZOM.GE, платформи, створеної для допомоги українським біженцям, додає, що до Грузії прибула найстражденніша категорія біженців: громадяни з Маріуполя, Херсона, Запоріжжя, ті чиї будинки зруйновані, цим людям нікуди йти.

"Приблизно 77 відсотків біженців з України потребують вашої підтримки для забезпечення житлом. Наша команда збирає та обробляє дані про тих українців, які стали бездомними і хто звернувся за допомогою. У перший день збору даних від 2 серпня надійшло близько 100 заявок. У нас 345 звернень за два дні. З них: 81% становлять жінки з дітьми, 16% сімей мають додаткові особливі потреби», - додав він.

Для забезпечення житлом українців, зареєстрованих в анкеті, відкрито номер рахунку на ім'я Фонду «Відкрите суспільство», куди будь-який громадянин може внести гроші.

Рахунок у ларі: GE51TB7324636080100018;

У доларах: GE63TB7324636180100012.