- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Ким працюють і скільки заробляють українці у Німеччині
Німеччина підлаштовує свій ринок праці під українців. Все частіше нашим громадянам пропонують роботу без обов'язкового знання мови та досвіду.
Великі компанії у Німеччині змінюють підхід до пошуку робітників, зазначають експерти. Раніше німецькі працедавці брали на роботу переважно іноземців, які добре володіють німецькою і є висококваліфікованими працівниками.
Тепер українцям все частіше стали пропонувати просту фізичну роботу, де знання німецької мови та досвід роботи не обов'язкові, помітили експерти платформи EWL, яка працевлаштовує іноземців у Польщі, Німеччині та інших європейських країнах.
"Тепер працедавці вважають, що достатньо, аби один працівник володів німецькою на комунікативному рівні й міг пояснити решті земляків, що і як потрібно робити. Також ця людина забезпечує ефективну комунікацію між польськими роботодавцями та працівниками", - каже Міхаліна Сєлевич, директорка з питань міжнародного розвитку міграційної платформи.
Вона додає: подібна практика давно виправдала себе у Польщі, адже зі значно меншим числом вільних вакансій країна змогла працевлаштувати у 2 рази більше біженців з України, ніж потужніша німецька економіка. За результатами дослідження EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, 55% біженців не знають німецької мови.
"Крім того, роботодавці також почали пропонувати житло для своїх працівників. Це теж суто польська практика. Це одразу знімає проблему з пошуком житла і робить працевлаштування в Німеччині привабливішим", - зазначає Міхаліна Сєлевич.
Скільки заробляють українці в Німеччині та які вакансії доступні
Зараз для громадян України з'явилося багато вакансій, які передбачають виконання простої фізичної роботи. Німецькі роботодавці зацікавлені у наших працівниках на довгий термін. Серед таких пропозицій:
- гастрономія;
- логістичні склади (комплектація товарів);
- на підприємствах харчової, переробної промисловості, автомобільної галузі.
Українці, які знайшли роботу в Німеччині після початку війни, згідно опитування, в середньому заробляють 1467 євро (на руки) на місяць – це 54 тисячі гривень.
- 1000 –1999 євро (38,4-76,6 тис. грн) - отримують 45% респондентів;
- понад 2000 євро (76,7 тис. грн) - 26% опитаних.
Зі знанням німецької та англійської мови люди працевлаштовуються на висококваліфіковану роботу.
Зазначається, що у німецькій сфері послуг і торгівлі знайшли роботу представники більшості професій, навіть керівники та менеджери, висококваліфіковані спеціалісти, вчителі та працівники освіти, офісні і фізичні працівники.
Більшість українців, які працювали у сфері послуг і торгівлі в Україні, залишилися у своїй галузі також на німецькому ринку праці.
За даними Федерального статистичного відомства станом на 1 вересня, в країні нараховувалось 881 тисяч вакансій. При цьому роботу в Німеччині знайшли вже 160 тисяч українців.