- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Куди можна вступити українським підліткам після 9 класу в Німеччині
Наближається закінчення учбового року. Тож актуальне питання, яке стоїть перед українськими батьками та підлітками: куди піти вчитися після 9 класу в Німеччині?
Вибір, куди йти вчитися після 9-10 класу, залежить від того, чи планує учень отримати професійну освіту, чи хоче вступати до університету, пише ukrainianingermany.de.
Молоді люди, які успішно закінчили Hauptschule або Realschule, мають можливість перейти до професійного навчання або вступити до загальноосвітньої школи або гімназії. В загальноосвітній школі та в гімназії вчаться 12-13 років, залежить від федеральної землі, після закінчення якої можна вступити до університету.
На спеціальному сайті Конференції міністрів освіти й культури федеральних земель зібрано освітню інформацію по федеральним землям для українців. Для того, щоб вступити в деякі освітні заклади ІІ ступеню, потрібно мати високий середній бал, високий рівень знань німецької мови та скласти вступний екзамен. Деякі учбові заклади приймають учнів без іспитів.
Для того, щоб вступити до бажаного учбового закладу, потрібно
- Обрати декілька варіантів шкіл або професійних училищ, де хотіли б продовжити навчання.
- На сайті обраного освітнього закладу уточнити умови вступу.
- Подати заявку, найчастіше заявки вже починають приймати у березні-квітні.
При цьому варто проходити всі етапи вступу водночас у декілька місць, щоб обрати кращий варіант.
Вступити до Гімназії після 9 класу
Гімназія Gimnasium — це тип середньої школи в Німеччині, який готує учнів до навчання в університеті. Вона надає різнобічну освіту, яка охоплює широкий спектр предметів, таких як математика, природничі науки, гуманітарні науки та мови.
Вступ до гімназії зазвичай відбувається після 9-го класу, але деякі школи приймають заяви і після 10-го класу.
Загальні умови вступу
- Академічна успішність. Учні, які хочуть вступити до гімназії після 9 класу, повинні мати хорошу академічну успішність. Це означає, що вони мають пройти всі необхідні курси в 9 класі і мати середній бал (GPA) не менше 2,5.
- Німецька мова. Учні повинні добре володіти німецькою мовою, оскільки все навчання ведеться німецькою мовою. Потрібно буде скласти тест на знання мови, який зазвичай проводиться школою, яку вони хочуть відвідувати.
- Вступний іспит, який перевіряє знання вступників з різних предметів, таких як математика, німецька мова та природничі науки. Іспит зазвичай проводиться в березні або квітні, а результати оголошуються в червні.
Професійно-технічні училища в Німеччині після 9 класу
Після закінчення середньої школи можна продовжувати навчання в професійно-технічній школі (Berufsfachschule, Fachoberschule, Berufliches Gymnasium, Berufsoberschule).
У професійно-технічному училищі вивчається теоретичний матеріал, який стосується майбутньої професії, а також загальні предмети. Навчання проходить тільки у освітніх закладах.
Тривалість навчання залежить від обраної професії та регіону і може тривати від 1 до 3,5 років.
Вибір дуального навчання після школи: практика та теорія
Дуальна освіта — це поєднання теорії та практики на виробництві. Теоретичні заняття проходять один-два рази на тиждень або чергуються з практикою на навчально-виробничому підприємстві Ausbildungsbetrieb. Це ефективним варіант знайти роботу одразу після закінчення школи.
Тривалість навчання від 2 до 3,5 років.
В процесі навчання учням-стажерам буде нараховуватися зарплата — «допомога на навчання». Розмір цієї допомоги залежить від обраної професії та може бути встановлений згідно з колективним договором.
На сайтах azubi та planet-beruf.de можна знайти:
- компанію, в якій є бажання працювати;
- інструкцію з подання заяви;
- підготовку пакету документів;
- поради проходження співбесіди.
Якщо вам потрібна підтримка у процесі подання заяви: молодіжна міграційна служба — можна знайти найближчу до вас організацію та прийти на консультацію.
Онлайн-портал підтримки для молоді з інших країн. міграційний консультаційний центр для дорослих готові надати допомогу.
Mbeon — проект-підтримка молоді в Німеччині.
Рік професійної підготовки Berufsvorbereitungsjahr BVJ
Якщо у вас немає атестата про середню освіту або у вас є поганий атестат, то рік професійної підготовки (BVJ) може бути хорошим варіантом для вас. Навіть якщо ви не можете знайти місце для проходження стажування, але вам все ще потрібно відвідувати школу, BVJ може допомогти.
У рамках BVJ можна відвідувати професійно-технічне училище протягом року і отримувати практичні та теоретичні знання в трьох різних професійних галузях.
Якщо у вас ще немає атестата про середню освіту, ви зможете його отримати в кінці року. Пропозиції BVJ можна знайти в агентстві з працевлаштування.
Стажування — як пошук своєї професії
Стажування може бути чудовим засобом для того, щоб краще пізнати роботу компанії та її культуру.
Компанії, які знайомляться з вами під час стажування, можуть навіть запропонувати навчання. Це також може допомогти відчути смак різних професійних сфер і зробити кращий вибір професії.
Стажування надає досвід, який може збагатити резюме та збільшити шанси на отримання роботи у майбутньому.
Найчастіше пропонують стажування в енергетичних або водопровідних компаніях.
Довузівська підготовка для українців, які закінчили 11 класів
Studienkolleg, що перекладається як «коледж довузівської освіти», — це підготовчий курс для випускників середніх шкіл з країн, що не входять до ЄС, які хочуть навчатися в Німеччині. Курси допомагають студентам адаптуватися до німецької системи освіти та покращити свої знання німецької мови та спеціальних предметів до рівня, необхідного для початку навчання.
Studienkollegs розташовані майже у всіх федеральних землях, але не в кожному місті. У Німеччині їх налічується близько тридцяти, і ви можете знайти повний список.
Зазвичай, ви подаєте заявку через університет, в якому хочете навчатися. Якщо ви не знайшли потрібного вам міста у списку, не хвилюйтеся — з кожним Studienkolleg пов’язано кілька університетів.
Більшість Studienkollegs є державними, і навчання в них здебільшого безкоштовне. Студенти платять лише семестрову плату, яка становить близько 170-300 євро за семестр.
Обовʼязкова умова: знання німецької мови, принаймні на рівні B1.
Щоб вступити до Studienkolleg, потрібно скласти вступний тест з німецької мови або тест з певного предмету.