- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Міносвіти Чехії «загубило» 10 тисяч українських школярів
У разі відсутності протягом 20 днів без поважної причини дитина-біженець може бути виключена зі школи.
Станом на 19 вересня у дитячих садках, школах та вищих професійних навчальних закладах Чехії налічувалося 67319 українських дітей-біженців. Проте 10086 із них зареєструвалися, але потім не стали відвідувати заняття. Таку статистику у вівторок опублікувало міністерство освіти республіки.
За даними відомства, батьки пояснюють неявку дітей поверненням до України. Однак це далеко не завжди так. Багато хто воліє, щоб діти продовжували навчатися українською мовою зі своїми викладачами, хай навіть по відеозв'язку.
«Ми, як і раніше, тримаємо для них місце. Точні цифри будуть відомі у середині листопада», - заявив міністр освіти Володимир Балаш.
Спеціальний закон про заходи щодо подолання міграційної кризи передбачає, що у разі відсутності протягом 20 днів без поважної причини дитина-біженець може бути виключена зі школи. Після виключення у батьків буде ще 15 днів, щоб відреагувати та спробувати відновити чадо на заняттях.
Міносвіти обґрунтувало запровадження цього правила тим, що біженці часто переїжджають і не повідомляють про це керівництво школи, чим блокують місця для інших дітей.
На 19 вересня найбільше українців значилося у початкових школах – 32541 дитина. Далі йшли дитячі садки – 5164 малюків. Статистика включає виключно біженців, які зареєструвалися наприкінці минулого (з 24 лютого) або на початок нового навчального року.
Згідно з чеськими законами, батьки зобов'язані зробити так, щоб діти відвідували дитячий садок (як мінімум кілька років перед школою – після досягнення 5-річного віку) та початкову школу (9 класів). Це правило поширюється зокрема на біженців. За невиконання батькам може загрожувати штраф та навіть кримінальне переслідування.