На російсько-естонському кордоні українські біженці стоять уже по сім днів

Серед сотень дітей, які чекають у багатоденній черзі, діти і літні люди.

На російсько-естонському кордоні українські біженці стоять уже по сім днів

Депутат Псковських обласних зборів від партії "Яблуко", лікар Артур Гайдук попросив місцеві не допустити гуманітарної катастрофи на прикордонних пунктах пропуску Псковської області, повідомила 4 жовтня прес-служба псковського "Яблука".

Депутат пропонує забезпечити людей, які намагаються перетнути кордон, теплими наметами для нічлігу, біотуалетами, постійним гарячим харчуванням, теплим одягом, засобами особистої гігієни та ліками.

Серед сотень дітей, які чекають у багатоденній черзі, діти і літні люди, які до семи діб чекають переходу через кордон з Естонією на контрольно-пропускних пунктах просто неба.

Біженцям, що застрягли на кордоні, допомагають волонтери, але людей і ресурсів не вистачає, щоб допомогти всім. Ситуація близька до критичної.

У свою чергу губернатор Псковської області Михайло Ведерніков повідомив у своєму Telegram-каналі, що на кордоні Російської Федерації у Псковській області встановили пункти обігріву та захисту від дощу для біженців.

Він повідомив, що з урахуванням погоди доручив організувати виїзну торгівлю продуктами першої необхідності, а також обладнати локації, в яких біженці могли б зігрітися та сховатися від дощу. Намети, за словами глави регіону, вже встановлюють.

Нагадаємо, що за даними естонської сторони, багато українців потрапляють до них з обмороженнями.