- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Найкращі ВНЗ Словаччини: куди вступати українцям
Протягом останніх п'яти-десяти років основну увагу студентів з України привертали вищі навчальні заклади Чехії. Однак і сусідньої Словаччини є, що запропонувати, якщо ви хочете здобути якісну освіту та диплом європейського зразка і в перспективі побудувати міжнародну кар'єру.
Протягом останніх п'яти-десяти років основну увагу студентів з України привертали вищі навчальні заклади Чехії. Однак і сусідньої Словаччини є, що запропонувати, якщо ви хочете здобути якісну освіту та диплом європейського зразка і в перспективі побудувати міжнародну кар'єру.
У п'ятірку найкращих університетів Словаччини входять:
- Університет Коменського у Братиславі;
- Словацький технічний університет у Братиславі;
- Технічний університет у Кошиці;
- Університет Матея Бела у м. Банська Бистриця;
- Прешівський університет.
Почнемо з гарної новини: незважаючи на високий статус словацьких університетів на європейському та світовому освітньому ринку, конкурс серед абітурієнтів є порівняно невисоким. Для вступу та безкоштовного навчання достатньо виявити трохи старанності. Не у всіх університетах потрібно складати вступні іспити: іноді достатньо того, що ви впевнено володієте словацькою мовою лише на рівні В2. Іноземні абітурієнти, які закінчили спеціальні підготовчі курси можуть вступити на ряд факультетів державних університетів Словаччини, не проходячи вступних випробувань.
Університет Коменського у Братиславі
Найстаріший державний вуз Словаччини займає 651 місце у рейтингу QS World University Rankings, 1001 місце в THE World University Rankings і входить до 5% найкращих навчальних закладів світу. У ньому навчається близько 20 тисяч студентів, 15% із яких складають іноземці. Вища школа отримала свою назву на ім'я відомого чеського педагога та письменника Яна Амоса Коменського.
Університет Коменського включає 13 факультетів :
- Медичний факультет (найстаріший, було відкрито 1919 року);
- Юридичний факультет (тут свого часу здобули освіту два словацькі президенти, Іван Гашпарович та Зузана Чапутова);
- Філософський факультет;
- Педагогічний факультет;
- Фармацевтичний факультет;
- Факультет фізичної культури та спорту;
- Медичний факультет у Мартіні;
- Факультет математики, фізики та інформатики;
- Римо-католицький теологічний факультет;
- Євангелістський теологічний факультет;
- Факультет управління;
- Факультет соціальних та економічних наук (наймолодший, був відкритий у 2002 році).
Словацький технічний університет у Братиславі
Найбільший технічний університет країни було засновано 1937 року. На даний момент він значиться на другому місці у списку найпрестижніших вишів Словаччини, займає 801 місце у рейтингу QS World University Rankings, 1201 місце у THE World University Rankings. Про якість освіти свідчить найвищий відсоток працевлаштування випускників, порівняно з іншими словацькими вишами. Не в останню чергу це пов'язано із сучасними напрямками дослідницької діяльності університету: біотехнології, сталий розвиток, навколишнє середовище, природний ландшафт та урбаністика, нанотехнології, безпека та ін.
Словацький технічний університет складається з 7 факультетів та одного інституту:
- Будівничий факультет;
- Факультет машинобудування;
- Факультет електротехніки та інформатики;
- Факультет хімічних та харчових технологій;
- Факультет архітектури;
- Факультет матеріалознавства у м. Трнава;
- Факультет інформатики та інформаційних технологій;
- Інститут управління.
Технічний університет у Кошиці
Входить до п'ятірки найкращих вишів країни, друга за значимістю технічна вища школа після столичного Технічного університету. Окрім словаків та чехів, тут навчаються студенти із 45 країн світу. ВНЗ у Кошиці займає 1201 місце в THE World University Rankings та 801 місце у рейтингу QS World University Rankings та входить до складу проектів SOKRATES-ERASMUS та CEEPUS. Це означає, що студенти з Кошице можуть отримати досвід навчання в Університеті Брунеля в Англії, Технологічному університеті Граца в Австрії та Університеті Жан-Моне-Сент-Етьєн у Франції.
Технічний університет у Кошиці включає 9 факультетів технічного та художнього спрямування та близько 530 акредитованих програм:
- Факультет гірничої справи, екології, управління процесами та геотехнології;
- Факультет матеріалів, металургії та переробки;
- Машинобудівний факультет;
- Факультет електротехніки та інформатики;
- Будівничий факультет;
- Економічний факультет;
- Факультет виробничих технологій у Прешові;
- Факультет мистецтва;
- Факультет авіації.
Університет Матея Бела у м. Банська Бистриця
Молодий та динамічний навчальний заклад. Засновано в 1992 році, в даний час посідає четверте місце в списку найпрестижніших вишів Словаччини. Університет одержав своє ім'я на честь словацько-угорського вченого Маттіаса Бела, педагога, поета, богослова, члена Лондонського королівського товариства. ВНЗ займає 1201 місце у THE World University Rankings.
Університет Матея Бела має в своєму розпорядженні шість факультетів:
- Економічний факультет;
- Факультет політичних наук та міжнародних відносин;
- Факультет природничих наук;
- Філософський факультет;
- Педагогічний факультет;
- Юридичний факультет.
Прешівський університет
Входить до десятки кращих вищих шкіл у Словаччині та дає змогу здобути якісну освіту, насамперед, у сфері гуманітарних наук. Багато навчальних програм вузу не мають у Словаччині аналогів. Університет є членом Асоціації європейських університетів та Конференції ректорів Дунайського регіону.
Прешівський університет включає 8 факультетів :
- Факультет філософії;
- Факультет гуманітарних та природничих наук;
- Факультет управління;
- Педагогічний факультет;
- Факультет спорту;
- Факультет охорони здоров'я;
- Православний теологічний факультет;
- Греко-католицький теологічний факультет.
Куди вступати у Словаччині?
Незважаючи на свою географічну мініатюрність, Словаччина славиться не лише гарною природою та унікальними пам'ятками, а й високим рівнем європейської освіти. Перші позиції у списку найкращих вищих шкіл займають університет Коменського та Словацький технічний університет у Братиславі, Технічний університет у Кошиці, університет Матея Бела у м. Банська Бистриця, Прешівський університет. Варто звернути увагу також на Словацький медичний університет та економічний університет – обидва ці вузу розташовані у столиці Словаччини.
У більшості випадків для безкоштовного навчання в державному університеті потрібно буде скласти вступні іспити. Проте головна умова – впевнене володіння словацькою мовою на рівні В2.