Незнання мови найчастіше заважає українцям працевлаштуватися у Фінляндії

Через війну до Фінляндії прибуло близько 42 тисяч українців. Приблизно дві третини їх – люди працездатного віку.

Незнання мови найчастіше заважає українцям працевлаштуватися у Фінляндії

Число зареєстрованих українців у Центрах праці та зайнятості Фінляндії постійно зростає, але лише невелика частина з них уже змогла працевлаштуватися, пише yle.fi.

Через напад Росії на Україну до Фінляндії прибуло близько 42 тисяч українців. Приблизно дві третини їх – люди працездатного віку.

За словами чиновника з Міністерства праці Сусанни Пейппонен, точних даних про те, скільки українців працевлаштувалося у Фінлянді, наразі немає.

– Нам ніхто персонально не повідомляє про те, що знайшов роботу – ні фінські претенденти, ні іноземні. Однак, незважаючи на те, що точних статистичних даних у нас немає, ми маємо інформацію про те, що українці, які отримали в країні міжнародний захист, найчастіше працевлаштовуються у сфері кейтерингу, клінінгу, металообробній промисловості, будівництві, а також у продовольчому секторі.

Леонід Шульгін переїхав до Фінляндії п'ять років тому як професійний футболіст. Після закінчення спортивної кар'єри він зіткнувся з тим, як важко українцям працевлаштуватися.

– Насамперед, мені здається, заважає мовний бар'єр. Це найбільша проблема. Я, наприклад, маючи вищу освіту, грав у футбол і паралельно шукав професію за фахом. Найскладнішою була мова. Навіть якщо володієш англійською, знайти роботу нелегко, особливо на півночі.

Майстер манікюру Ірина Лактіонова, яка приїхала до Фінляндії після початку війни, розіслала велику кількість резюме, але все безрезультатно. Зрештою вона вмовила свого приятеля Леоніда Шульгіна відкрити салон краси, де зараз і працює.

– Я дуже задоволена тим, що працюю. Хочеться тільки, щоби було більше клієнтів, – каже Ірина, якій доводиться спілкуватися з відвідувачами англійською.

Сусанна Пейппонен також наголошує на знанні мови.

– Володіння фінською чи шведською – це великий виклик. Якщо ти говориш державними мовами, це означає, що ти в однакових умовах з іншими здобувачами. А якщо не знаєш мови, то потрібно витрачати час на її вивчення.