- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Опитування: Німці підтримують прискорену інтеграцію українців через школи та мовні курси
74 відсотки німців підтримують право та обов'язок українців відвідувати курси німецької мови, які фінансує держава.
Більшість німців дотримуються думки, що українські біженці мають бути якнайшвидше інтегровані через освітні заходи. Зокрема через обов'язкові мовні курси.
Це випливає із опитування, опублікованого в четвер Центром економіки освіти Ifo, пише nau.ch. Різні заходи щодо інтеграції дорослих біженців зустрічають явне схвалення: 74 відсотки німців підтримують право та обов'язок українців відвідувати курси німецької мови, які фінансує держава, а 66 відсотків підтримують видачу дозволу на роботу для вчителів-біженців.
Також більшість виступає за швидку інтеграцію українських дітей до німецької освітньої системи. 65 відсотків підтримують навчання українців у початковій школі, 61 відсоток – у середній школі. 66 відсотків виступають за те, щоб більше фінансованих державою шкільних працівників наглядали за українськими дітьми. Однак, коли йдеться про обов'язкове відвідування українцями дошкільних закладів, думки німців розділилися: 47 відсотків за, 37 відсотків проти.
Дані можна порівняти з опитуванням 2016 року, коли до Німеччини приїхало багато сирійських біженців. Тут видно явні відмінності в оцінці рівня освіти біженців, що прибувають. Половина опитаних нині оцінюють їхній рівень освіти як високий, у 2016 році високим рівень освіти біженців вважали менш як чверть.
52 відсотки німців нині дотримуються думки, що біженці допомагають знизити нестачу кваліфікованих робітників у Німеччині, у 2016 році так думала лише третина. Однак, що стосується ставлення жителів ФРН до заходів щодо інтеграції біженців, спостерігається приблизно та сама картина, що й у 2016 році.