- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Опитування ООН: Біженці з України хочуть працювати, але потребують підтримки
Понад 4800 біженців у 43 країнах було опитано про поточні проблеми та плани на майбутнє.
Через сім місяців після початку війни в Україні біженці, як і раніше, вдячні Європі за ту солідарність, яку виявили країни континенту. Згідно з опитуванням, опублікованим у п'ятницю УВКБ ООН, агентством ООН у справах біженців, українці планують залишитися за кордоном на якийсь час. Більшість з них добре освічені, готові працювати і робити свій внесок у приймаючій країні. Однак їм потрібна постійна підтримка щодо соціально-економічної інтеграції.
У серпні та вересні в кількох країнах Європи було опитано 4800 українських біженців. Дослідження «Життя в очікуванні: наміри та перспективи біженців з України» дає уявлення про проблеми, з якими вони стикаються, та про їхні плани на майбутнє.
Оскільки конфлікт в Україні все ще розриває мільйони сімей, більшість українських біженців (81%) мають намір повернутися додому. Але лише 13 відсотків планують зробити це у найближчі три місяці, показало опитування.
Близько 70 відсотків дорослих біженців мають вищу освіту, а дві третини працювали раніше в Україні. Біженці прагнуть повернутися до ринку праці. Їм також потрібна менша державна підтримка. Проте нині працює менше третини. Біженці хочуть відігравати більш активну роль у країнах, що їх приймають, але для цього їм потрібна додаткова підтримка. Багато хто говорить, що їм потрібне навчання місцевим мовам, підтримка для офіційного визнання їхніх навичок і, найголовніше, допомога у догляді за дітьми, що дозволить їм працювати поза межами дому.
Три чверті респондентів заявили, що мають намір відправити своїх дітей до школи приймаючої країни, а 18% віддають перевагу дистанційному навчанню за українською програмою.
Без роботи багатьом важко звести кінці з кінцями та знайти гідне житло. Майже половина (41%) проживає з приватними господарями, 20% – у гуртожитках чи готелях, а чверть – у орендованому житлі. З наближенням зими багато хто стурбований пошуком альтернативних і більш постійних рішень.
Іншими невідкладними потребами, як і раніше, є психологічна підтримка та спеціальна допомога для інвалідів та людей похилого віку. Близько 87 відсотків біженців становлять жінки та діти, і майже третина опитаних вказали, що у них у сім'ї є інвалід.