Переважна більшість українців не готові поступатися територією задля припинення війни

Порівняно з липнем кількість тих, хто виступив проти територіальних поступок, зросла на 3%.

Переважна більшість українців не готові поступатися територією задля припинення війни

87% українців вважають неприпустимими будь-які територіальні поступки РФ для «швидшого досягнення миру». Такими є дані опитування, які 15 вересня опублікував Київський міжнародний інститут соціології. Порівняно з липнем кількість тих, хто виступив проти територіальних поступок, зросла на 3%. Лише 8% респондентів вважають, що для досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитись від деяких територій.

Телефонне опитування про «динаміку готовності до територіальних поступок для якнайшвидшого завершення війни» Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) проводив з 7 по 13 вересня. Серед опитаних 2000 респондентів, які мешкають у різних регіонах України. У вибірку було включено лише регіони, підконтрольні Україні до 24 лютого 2022 року. Крім мешканців Криму, а також Донецької та Луганської областей, серед респондентів не було і тих громадян, які залишили територію України та перебувають за кордоном. Опитування містило ті ж пункти, що у травні та липні 2022 року, щоб простежити зміни суспільних настроїв щодо можливості територіальних поступок для припинення війни.

Згідно з результатами опитування, 87% українців вважають неприпустимими будь-які територіальні поступки. Причому цей показник зріс на 3% порівняно з липнем та на 5% порівняно з травнем 2022 року. Лише 8% згодні, що для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності України можна відмовитися від деяких територій. При цьому не спостерігається суттєвої різниці серед мешканців різних регіонів: навіть серед жителів східної частини України, де зараз тривають запеклі бої, частка не готових на поступки становить 85%.

Більшість респондентів, які виступають проти поступок, спостерігається і серед російськомовних українців – 85%, і серед російськомовних росіян, проте їх кількість все ж таки менша і становить 57%. У доповіді наголошується, що ці дані є вкрай важливими для західних партнерів Києва, які можуть переконатися в тому, що «не варто тиснути і примушувати Україну до неприйнятного миру», і для росіян, які «мають зрозуміти, що українці свого не віддаватимуть».

Подробиці та графіки представлені на офіційному сайті КМІС.