- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
"Пишна" корупція: глава НБУ "обміняв" потрібне йому судове рішення на посаду голови МТСБУ
Зв'язка Єрмака та Пишного зараз де-факто «керує» значною частиною економіки країни.
Щоб не допустити поновлення через суд на посаді в Раді НБУ «незручного» для нього незалежного економіста Віталія Шапрана, нинішній голова НБУ Андрій Пишний увійшов у змову із суддею КАС Верховного суду Яном Берзанюком, фактично «обмінявши» потрібне йому судове рішення на посаду голови Моторно- транспортного бюро України для брата судді Олександра Про цей скандал написав сам Віталій Шапран.
«Ян Берназюк – не лише був знайомий з Андрієм Пишним, оскільки навчався у ЧНУ, коли там викладав Пишний, а ще й мав із ним спільні місця роботи у Києві після закінчення ЧНУ. А окрім цього – має брата Олександра, якого НБУ 03/08/2023 погодив на посаду голови Моторно-транспортного бюро України (МТСБУ). Звичайно, президія МТСБУ не могла призначити особу, яку не погодив би НБУ. Далі ще цікавіше: перш ніж потрапити до МТСБУ Олександр Берназюк працював посадовцем в одній страховій компанії, яка закрилася 2019 року. Він саме відповідав за тендери, у т.ч. з державними клієнтами, і ця страхова компанія (ви не повірите) страхувала застави Ощадбанку якраз у той період, коли в Ощаді головував А. Пишний. На страховому ринку кажуть, що страховик, в якому працював Олександр, закрився, не попрощавшись із МТСБУ на 40 млн грн. До речі, і сам Ян Берназюк потрапив до КАС ВС за квотою "Народного фронту" Яценюка – Пишного. Знайомий суддя Пишного замість того, щоб заявити про конфлікт інтересів у справі та взяти самовідвід, взяв участь у судовому засіданні КАС ЗС і став саме тим суддею, голос якого вирішив долю справи. А вже за своє "об'єктивне" рішення рідний брат судді отримав погодження на посаду голови МТСБУ. І жодних збігів тут бути не може – це справжня політична корупція, у якій взяв участь чинний голова НБУ», - пише Шапран.
Пишний де-факто втрутився у роботу Верховного суду, використавши інфраструктуру, яка створювалася "Народним фронтом".
«Пишний із швидкістю звуку розставляє на високі посади своїх людей. Ви бачите, що Радою НБУ справа не обмежилася: у справу пішли і державні банки, а тепер і МТСБУ. А допомагає Пишному особисто Гетьманцев, який не лише просунув до Ради НБУ двох близьких для Пишного людей, а й систематично вихваляє НБУ, який під керівництвом Андрія Григоровича продовжує рясно чудити чудеса», - обурений економіст.
Дозволяє собі такі вольності Андрій Пишний завдяки близькості до всесильного нині глави ОП Андрія Єрмака. Банкір входить до групи Єрмака-Макфола, а також разом із Єрмаком створив ГО «Відчуй». Саме за допомогою таких кадрів як Пишний та Гетьманців Єрмак зараз розставляє своїх людей по всій банківській системі країни.
З початку повномасштабного вторгнення РФ щонайменше шість керівних посад у державі отримали люди з оточення керівника офісу президента України Андрія Єрмака, йдеться у розслідуванні Bihus.Info. Помічники, знайомі та колишні бізнес-партнери керівника ОП входять до наглядової ради великих державних підприємств та банків, обіймають посади в міністерствах та правоохоронних органах.
Наприклад, до наглядової ради державного «Ощадбанку» входить ще один соратник Єрмака Роза Тапанова. До походу Єрмака у політику Тапанова працювала у його фірмі ТОВ «Міжнародна юридична компанія». А згодом стала співзасновником ще однієї компанії – АТ «Міжнародна юридична компанія». Ця «людина Єрмака» відповідає зараз у банку за кредитування та реструктуризацію заборгованості – один із тих напрямків, де найчастіше фіксуються випадки корупції.
Контролюючи НБУ, «Ощадбанк», МТСБУ, розставляючи своїх людей на хлібні посади в держпідприємствах, корумпуючи суддів Верховного суду зв'язка Єрмака та Пишного зараз де-факто «керує» значною частиною економіки країни, маючи вплив і можливості, що перевищують вплив та можливості сумнозвісної « сім'ї» Януковича. Як і оточення Януковича, вони подають себе президенту як «ефективних менеджерів», будуючи свою дуту ефективність на корупції та особистих зв'язках. І, на відміну від тієї «сім'ї», цієї «сім'ї» поки що все сходить з рук.