Pôle Emploi або центр зайнятості по-французьки

Зареєструватися у Центрі зайнятості ви зможете після отримання документа про визнання міжнародного захисту. 

Pôle Emploi або центр зайнятості по-французьки

Pôle Emploi це такий самий Центр зайнятості як і в Україні. Це державна служба зайнятості, яка вас супроводжує та консультує. Мета центру зайнятості допомогти вам знайти роботу або пройти професійну підготовку (часто оплачувану), щоб опанувати нову професію та/або здобути нові професійні навички, в тому числі і мовні, направивши вас на стажування до Центру мовної підготовки, щоб підвищити ваш рівень знання французькою мови.

Зареєструватися у Центрі зайнятості ви зможете після отримання документа про визнання міжнародного захисту. Після реєстрації у Центрі зайнятості ви офіційно стаєте «особою у пошуках роботи» (« demandeur d'emploi »). Цей статус може надати вам можливість отримувати фінансову допомогу. Наприклад, якщо ви працювали принаймні 6 місяців (тобто 130 днів або 910 годин) протягом останніх 24 місяців, ви можете мати право на отримання допомоги на повернення до зайнятості (l'Allocation de Retour à l'Emploi (ARE)).

Щоб отримати доступ до Центру зайнятості, можна зареєструватися онлайн через комп’ютер або смартфон. Для реєстрації вам знадобиться французький номер телефону.

На домашній сторінці сайту натисніть на третій червоний кружечок, де написано «Реєстрація / Повторна реєстрація» (« M'inscrire / Me réinscrire »). Потім в кінці сторінки натисніть «Je commence» («Почати»).

Якщо ви не бажаєте реєструватися онлайн, ви можете зареєструватися безпосередньо в одному з відділень Центру зайнятості. Знайдіть найближче до вас відділення Центру зайнятості та поясніть на стойці реєстрації, що ви бажаєте зареєструватися. Потім агенти допоможуть вам з реєстрацією.

Ви повинні створити свій код доступу до свого облікового запису Центру зайнятості. Виберіть «ідентифікатор» (« identifiant ») (наприклад, вашу електронну пошту або ваше ім’я, або прізвище). Виберіть «пароль» ( « mot de passe »), щоб наступного разу увійти на сайт за допомогою свого ідентифікатора. Це важлива інформація і буде не зайвим записати логін та пароль десь в телефоні чи на аркуші паперу.

Для завершення реєстрації, заповніть «Причину реєстрації» (« Motif d'inscription »). Уважно відповідайте на всі запитання щодо вашої особистої ситуації.

Після закінчення реєстрації вам потрібно буде вибрати дату для першого прийому першої співбесіди у Центрі зайнятості. Ця зустріч є обов’язковою.

Після реєстрації у Центрі зайнятості ви отримаєте свій ідентифікатор (який відрізняється від ідентифікатора, що ви використовуєте для облікового запису на сайті Центру зайнятості). Цей номер потрібно пам’ятати.

Він вам необхідний у разі виконання певних процедур або дій, пов’язаних з вашими можливими заявками та доступом до навчання.

Під час реєстрації ви вибрали дату для вашого першого прийому. Ви отримаєте лист-запрошення. Присутність на цьому прийомі є дуже важливою та ваша присутність обов'язкова. Якщо у вас не виходить прийти на прийом, ви повинні повідомити про це Центр зайнятості по телефону або безпосередньо у відділенні.

Документи, які потрібно мати з собою на прийомі:

  • Паспорт громадянина України 
  • Protection temporarie («рожевий папірець»)
  • Ваша картка медичного страхування (Carte Vitale) або сертифікат PUMA/CSS;
  • Якщо у вас є - банківські реквізити (RIB), 
  • Резюме (CV), якщо воно у вас є краще взяти з собою (наполегливо рекомендується його підготувати).

Під час цієї зустрічі консультант поставить вам запитання про вашу професію, ваш досвід та пошук роботи. Завдяки цій інформації він створить ваш «персоналізований проєкт доступу до зайнятості» (Projet Personnalisé d’Accès à l’Emploi, або PPAE). РРАЕ – це ваш кар’єрний план i ті дії, які вам необхідно здійснити до наступного прийому. Консультант запропонує вам рішення, адаптовані стосовно вашої ситуації. Ця зустріч не є заліком чи іспитом. Не хвилюйтеся: консультант просто хоче дізнатися більше про вас і ваші професійні плани.

Після реєстрації ви отримаєте онлайн доступ до вашого профілю та документів у вашому обліковому записі на сайті Центру зайнятості (на вашому смартфоні чи комп’ютері). Там ви знайдете контактну інформацію вашого консультанту з Центру зайнятості.

Важливий нюанс – після кропіткої і не простої реєстрації ви повинні «оновлювати вашу ситуацію» (« s’actualiser ») щомісяця у Центрі зайнятості. Зробити це можна на сайті або в мобільному додатку (це найлегший варіант), або записавшись заздалегідь на зустріч до Центру зайнятості. Ви відповідальні за оновлення інформації щодо вашої ситуації, маєте підтверджувати, що ви все ще у пошуках роботи, або маєте задекларувати нову роботу. Оновлення є обов’язковим для всіх бенефіціарів користувачів Центру зайнятості і має здійснюватися до 15 числа кожного місяця, щоб залишатися на обліку у пошуку роботи.

Щось пішло не так, і ви все ж таки, забули оновити свою ситуацію до 15 числа місяця. Вас знімуть з реєстрації, будьте певні. Але це можна виправити, головне швидко відреагувати та поновити інформацію про себе:

  • В особистому кабінеті на сайті
  • У відділенні Центру зайнятості Pôle Emploi
  • За телефоном 3949

Якщо термін дії наданої вами посвідки на тимчасове проживання закінчився, і ви не надали інформацію про нову посвідку – «вітаємо» ви також більше не зареєстровані на облік пошуку роботи. Вам має прийти лист з поясненнями. Але краще не чекати а поновити реєстрацію вище згаданими способами з даними нової посвідки.

Bonne Chance!