Половина українців, які оформили візи, не їдуть до США

Під час війни в Україні США приймають українських біженців за програмою Uniting for Ukraine. Для цього потрібно мати спонсора, який покриє витрати українця, та оформити спеціальну візу.

Половина українців, які оформили візи, не їдуть до США

Допомога українським біженцям у США працює за дещо іншим принципом, ніж у Європі. Ще 25 квітня там запустили програму Uniting for Ukraine – президент Джо Байден заявив, що в країні збираються ухвалити до 100 000 українців.

Щоб переїхати до Штатів, рятуючись від війни в Україні, спочатку треба знайти спонсора: він має сплатити українцеві квитки на літак та перебування у країні.

У разі віз з програми Uniting for Ukraine треба враховувати один важливий момент, говорить у коментарі РБК-Україна фахівець з туризму Марина Казакова.

За її словами, деякі українці мають стереотип, що під час війни "треба подати заявки на всі візи і використовувати всі можливості". А поїдуть вони туди чи ні – не так важливо.

"Я помітила закономірність: деякі люди хочуть оформляти візи, витрачають час і гроші на запис, а потім навіть після оформлення візи туди не їдуть. Але такі моменти провокують певний дефіцит місць, і тоді не вистачить місць іншим", — вважає Марина Казакова.

Коли біженцям з України приходить підтвердження про отримання візи, дається термін 90 днів на виїзд, інакше вона анулюється.

"Але я бачу, що цей термін минає, люди не їдуть, а потім знову заповнюють заявку на програму, і ще раз пробують до неї потрапити. Якщо ви точно знаєте, що не поїдете, то варто ваше місце віддати тим, хто реально цього потребує. - біженцям з Маріуполя, Херсона в інших міст. Дуже важливо це розуміти", - зазначає вона.

Також Марина Казакова каже, що у консульському центрі США у Львові – величезні черги, бо оформити візи хочуть безліч людей.

"Виходить двояка ситуація. По суті 50% людей, які вже отримали візи, з якихось причин вирішують не їхати. Хоча після відкриття подачі на біометрію у консульському центрі у Львові туди записується дуже багато охочих. Через це там утворюються величезні черги. Пропускна здатність цього центру на запис - лише кілька днів, але записатися хочуть тисячі", - звертає увагу фахівець із туризму.