Польські королівські замки можна буде відвідати безплатно

Акція проходить вже у 12-й раз.

Польські королівські замки можна буде відвідати безплатно

Впродовж листопада, вже в 12-й раз у Польщі буде тривати акція, в рамках якої можна буде безплатно оглянути вибрані королівські резиденції. 

Про це повідомляє UAinKrakow.pl з посиланням на Урядовий портал

Ініціатором акції є Міністерство культури та національної спадщини. Її метою є надати можливість відвідувачам побачити постійні та тимчасові виставки, взяти участь в освітніх зустрічах, лекціях, конференціях, майстер-класах та музейних активностях.

Перелік резиденцій, які беруть участь в акції

Королівський замок на Вавелі у Кракові

Під час листопадової акції туристи можуть безплатно можна відвідати виставки «Вавель, якого немає», «Збройова палата», «Коронна Скарбниця», «Образ Золотої доби», експозиції «Репрезентативні королівські палати» та «Коронна Скарбниця» у вибрані дні. 

Безплатні квитки можна отримати в музейній касі у день візиту. 

Деталі за посиланням

Жупний замок у Величці

У листопаді туристи можуть відвідати такі виставки, як: «Сільнички – маленькі витвори мистецтва», «Віденська перемога 1683 року», «Королівські документи Яна ІІІ Собеського», «Прогулянка по Величці XVII сторіччя та соляній шахті».

Деталі за посиланням.

Люблінський замок

В програмі заходів передбачено не лише огляд експозицій замку, а й безплатні майстер-класи для дітей та дорослих, показ польського документального фільму «Інша сторона плаката». 

Деталі за посиланням.

Королівський замок Сандомирі 

Музей королівського замку у Сандомирі запрошує туристів оглянути всі постійні та тимчасові експозиції. Також в переліку безплатних заходів кураторські екскурсії та майстер-класи для гостей різного віку.

Деталі за посиланням.

Королівський замок у Варшаві

Листопадова акція дозволить безплатно оглянути Великі й Королівські апартаменти, Сеймові зали, виставку «Листівки з видом на замок», апартаменти князя Юзефа Понятовського.

Деталі за посиланням.

Королівські лазні в Варшаві

В рамках акції в Королівських лазнях у Варшаві можна буде оглянути виставки розташовані в Палаці на острові, Старій оранжереї та Королівському театрі, Мисливському палаці, Стайнях Кубіцького, Казармах кантоністів. Музей підготував для туристів 100 безплатних лекцій. 

Деталі за посиланням.

Палац Яна ІІІ у Вілянуві в Варшаві

Для туристів відкриють двері до королівських апартаментів, Китайська та Мисливська кімнати, постійна виставка «Колекція родини Потоцьких».

Деталі за посиланням.

Королівський замок у Познані

Якщо в листопаді ви завітаєте до замку, то зможете безплатно оглянути Музей прикладного мистецтва та виставку «Не змарнуйте незалежність. Срібло фонду національної оборони. Silva rerum».

Деталі за посиланням.

Замок в Мальборку

В замку можна буде оглянути постійні та тимчасові виставки: «Nigra crux mala crux. Чорно-біла легенда Тевтонського ордену» та «Династія Ваза в замку». Також в замку пройдуть лекції про його історію, культуру, музику, мистецьку колекцію та друкарні. 

Деталі за посиланням.

Замок в Штумі

Музей запрошує на огляд експозиції, а також на музейні уроки для шкіл за такими темами: «Старі костюми», «Муляр, горище і різні нитки — що з цією цеглою?». 

Деталі за посиланням.

Замок у Квідзині 

У листопаді Замок у Квідзині запрошує відвідати його безплатні лекції «Менонітським шляхом» – розповідь про колишніх мешканців Квідзинської долини. «Цегляні колоси» – розповідь про замки та церкви Північної Польщі в Середньовіччі, знайомство з готичною архітектурою на основі комплексу замку та собору в Квідзині. Туристів шкільного віку чекає майстер-клас – конструювання регіонального візерунка.

Деталі за посиланням.