Польські роботодавці вимагають пільг для українців

Компанії побоюються, що біженці з України почнуть їхати Польщі далі на захід.

Польські роботодавці вимагають пільг для українців

Польські працедавці вимагають від законодавців своєї країни прийняти поправку, яка продовжить легальне перебування та роботу українських біженців у Польщі ще на рік зі спрощеною процедурою та таких пільг як “500 плюс” аби уникнути подальшого відтоку українців далі на захід, пише money.pl.  

Брюссель вже вирішив продовжити тимчасовий захист для громадян України у ЄС до 4 березня 2025 року. Це стосується і Польщі, але поки що місцевого рішення з цього приводу не було.

“Серед роботодавців є невизначеність, Є багато питань, наприклад, нова влада лише продовжить термін чи запровадить інші зміни щодо громадян України? Ситуація в компаніях напружена. Роботодавцям потрібна юридична визначеність, тому було б рекомендовано швидко внести зміни”, – каже Надія Куртієва з відділу праці Конфедерації Левіатан.

Компанії побоюються, що зволікання з продовженням статусу та скасування деяких пільг, наприклад “500 плюс”, може призвести до того, що біженці з України почнуть частіше приймати рішення про виїзд з Польщі далі на захід, де кращі зарплати та вищі соціальні програми.