Польський ринок праці втрачає громадян України

Зростає кількість працівників з інших країн, зокрема Білорусі, Грузії, Індії, Філіппін та Непалу.

Польський ринок праці втрачає громадян України

Громадяни України все ще є найбільшою групою іноземців, які працюють у Польщі, але їхня кількість у реєстрах ZUS (749,1 тис.) у липні була лише на 13,3 тисячі більше, ніж у 2022 році. Значно швидше зростає кількість працівників з інших країн, зокрема Білорусі, Грузії, Індії, Філіппін та Непалу, свідчить аналіз аналітичного центру компанії Gremi Personal.

На кінець липня в реєстрах ZUS було 1 мільйон 98 тисяч іноземних працівників. Це на 73 тисячі більше, ніж у 2022 році. Працівники з України внесли свій внесок у цей рекорд лише незначною мірою – у результаті частка українців серед іноземців у реєстрах ZUS наприкінці липня знизилася до 68,3% з майже 72% у 2022 р. “Новий рекорд” у ZUS відбувся в основному шляхом напливу працівників з інших країн, зокрема з Білорусі. У липні в Польщі працювали майже 122,7 тисячі білорусів, тобто на 12,4 тисячі більше, ніж у січні.

У 2022 році в Польщі працювали працівники зі 150 країн, а на кінець грудня 2022 року частка іноземців у загальній кількості працюючих у Польщі становила 6,5%.