Поляки шукають заміну працівникам з України

25% польських компаній планують працевлаштовувати іноземців із віддалених країн та навіть континентів.

Поляки шукають заміну працівникам з України

Згідно з останнім дослідженням групи «Прогрес», 25% польських компаній планують працевлаштовувати іноземців із віддалених країн та навіть континентів. Як стверджує президент групи Progres Цезарі Мачолек одним із найважливіших щодо працевлаштування іноземців з третіх країн є юридичні процедури, яких необхідно дотримуватися.

“Працедавці не можуть дозволити собі пів року чекати працівників, вважаючи те що вони часто не знають, як виглядатиме їхній бізнес через тиждень. Джерело працівників з України фактично закінчилося. Ми спостерігаємо цю тенденцію протягом року. Ось чому так важливо створити швидкий, оптимальний та безпечний шлях для залучення людей з інших континентів на польський ринок праці”, – каже Цезарі Мачолек.

Він додає, що якщо уряд хоче говорити про економічне зростання та конкурентоспроможність польської економіки, то в Польщі має бути створений документ, який би визначав рамки формування міграційної політики.

За даними Інституту соціального страхування, у 2008 році в Польщі працювало лише 16 тисяч іноземців. У січні 2022 року кількість працевлаштованих іноземців зросла до 871,3 тисячі.

До Польщі приїжджають переважно чоловіки (75,8% тимчасових працівників), жінок значно менше (24,1%), що пов’язано, зокрема, з високим попитом на кандидатів-чоловіків та тип роботи, який домінує на ринку.

У випадку тимчасової роботи, яку дуже часто обирають іноземці з віддалених країн таких як Казахстан або Болівія, середня тривалість роботи становить від 10 до 18 місяців. Найпопулярнішими серед іноземців з віддалених країн, є виробництво, транспорт, експедиція, логістика, торгівля та сільське господарство.