- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Понад півтори тисячі українських біженців з липня живуть на судні в порту Единбурга
Через відсутність житла у місті вони застрягли на борту судна "Вікторія", де у них виникло багато проблем.
Понад півтори тисячі українських біженців "застрягли" на круїзному лайнері в порту Единбурга, пише Daily Mail. Вони скаржаться на умови утримання та російськомовний екіпаж судна.
Українські сім'ї, що втекли від російського наступу, розміщені на борту круїзного лайнера, який з липня стоїть біля причалу в Единбурзі. Через відсутність житла у місті вони застрягли на борту судна "Вікторія", де у них виникло багато проблем.
Українці скаржаться на тісноту, труднощі з отриманням допомоги, проїзних квитків на автобус, на неясності з подальшим розміщенням, на труднощі з оформленням віз та карток тимчасового проживання з біометричними даними. У них також виникають проблеми з інтернетом, з доступом до паркування, їм доводиться вказувати як свою адресу корабель.
Крім того, сім'ї стикаються з труднощами у навчанні своїх дітей. Насамперед, це брак місць у школах або їх віддаленість, проблеми з транспортом, з отриманням відповідних пільг та допомоги, а також складнощі з навчанням англійською мовою.
1,7 тисяч біженців живуть на кораблі вже кілька місяців, проте виникають побоювання, що лайнер не підходить для такого тривалого проживання.
Представник шотландських торі з питань соціальної справедливості Майлз Бріггс сказав: "Не дивно, що серед українських біженців назріває невдоволення, адже вони вже кілька місяців перебувають у невизначеному становищі на круїзному судні. Уряд Шотландської національної партії має активізувати свої зусилля та знайти для них постійне житло, якого вони потребують і якого заслуговують".
Цього року експерт із гуманітарних питань доктор Джим Джарві зазначив, що судно на 739 кают не відповідає стандартам, встановленим гуманітарною організацією Sphere.
Майже 22 тисячі біженців прибули з України за шотландськими візами. Дані шотландського уряду показують, що 4756 людей живуть у готелях, а 2442 - на кораблях в Единбурзі і Глазго. Лише для 5737 біженців уряд знайшов житло на тривалий час. Приблизно стільки ж облаштувалося самостійно.
Прес-секретар лейбористів із закордонних справ Сара Бояк заявила: "Ці тривожні повідомлення викликають нові питання щодо скандальної нездатності Шотландської національної партії надати житло біженцям".
Вона додала: "Шотландському уряду потрібно терміново сформувати реальний довгостроковий план щодо підготовки місцевих громад до прийому українців та забезпечення їм нормального життя".
Тим часом, 2,5 тисяч будинків для розміщення біженців поки що не перевірені, на що вказують дані офіційної статистики. Лідер шотландських ліберал-демократів Алекс Коул-Хемілтон сказав: "Люди по всій Шотландії виявляють колективну великодушність і щедрість, з розпростертими обіймами приймаючи людей, що тікають від війни. Шотландський уряд повинен підкріпити цю великодушність і щедрість власною необхідною роботою".
Критикуючи владу за повільність, Коул-Хемілтон додав: "З такими нікчемними темпами багато українців можуть на роки застрягти на борту круїзних суден та у готельних номерах".
Міська рада Единбурга заявила, що жодна з проблем, порушених українцями з лайнера "Вікторія", не була оформлена як офіційна скарга. Кажуть, що біженці звертаються зі своїми труднощами та проблемами в інші організації та відомства.
Шотландський уряд заявив про виділення 50 мільйонів фунтів на збільшення фонду доступного житла. Його представник сказав: "Шотландський уряд надає безпечне і надійне тимчасове житло до тих пір, поки людям не підберуть відповідне місце для довготривалого проживання. Ми не хочемо, щоб хтось проводив у тимчасовому житлі більше часу, ніж це необхідно. Робляться серйозні зусилля щодо підбору житла, щоб розмістити якнайбільше людей у згодних на це господарів, які проходять необхідні перевірки".