- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Посол розповів, чому українці не затримуються в Ізраїлі
Життя непросте, дороге, клімат важкий.
Українцям непросто живеться в Ізраїлі через низку факторів, включаючи економічні, юридичні, соціальні та кліматичні. Про це в інтерв'ю «Гордону» розповів посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.
За словами Корнійчука, перед поїздкою до Ізраїлю посольство радить усім українцям добре ознайомитись із правилами порядку в'їзду, а вже після цього ухвалювати остаточне рішення. Як зазначає посол, Ізраїль – одна із найдорожчих країн світу.
«Тель-Авів уже третій рік поспіль визнаний найдорожчим містом у світі. Він дорожчий за Нью-Йорк або Токіо, умовно», – каже дипломат.
Корнійчук зазначив, що жодного постійного статусу громадяни України, що приїжджають до Ізраїлю, не отримують.
«За місцевим законодавством, щоб набути статусу біженця, вони мають приїхати до Ізраїлю з країни, з якої вони шукають притулку. А оскільки у нас авіаційних рейсів із Ізраїлем зараз немає, вони приїжджають через треті країни. І відповідно до закону таким чином громадян України це не стосується. Але чого нам вдалося досягти, то це того, що наші громадяни через 90 днів отримують право на роботу не в усіх галузях, а лише в секторі сервісу. Це готельний бізнес, ресторанний, умовно, догляд за людьми похилого віку. Це дає можливість людям утримувати себе самим. Є центри допомоги біженцям урядові та приватні, які ми підтримуємо за рахунок спонсорських коштів», – пояснив посол.
Крім того, Корнійчук зазначає, що температура в Ізраїлі дуже відрізняється від української.
«На відміну від київської температури, тут вдень +37°C, а вночі також +30°C або +32°C», – сказав дипломат.
Корнійчук зазначає, що навіть за умови отримання українцями ізраїльського громадянства, допомога від уряду залишається все ж таки невеликою, порівняно з європейськими країнами.
«Минулого року з 75 тис. громадян України, які в'їхали до Ізраїлю, залишилося лише 14 тис. Люди приїхали, подивилися... Хтось до родичів, хтось до друзів, хтось поїхав, отримавши право на отримання ізраїльського громадянства. Навіть цим громадянам допомога від уряду досить невелика. І вони, зіткнувшись із цією проблемою, отримавши ізраїльські паспорти, розгорнулися та поїхали до Європи, де вони отримали постійний притулок, де вони отримали житло від уряду, право на роботу без обмежень тощо. Є деякі проблеми, але ці проблеми не пов'язані із дискримінацією України. Це проблеми місцевого законодавства та особливості, скажімо так, місцевих по відношенню до власних навіть громадян. Це не стосується громадян України», – пояснив Корнійчук.