Працівники з Узбекістану замінять громадян України на польському ринку праці

Поляки стають більш відкритими до співпраці з економічними іммігрантами з Азії та Африки.

Працівники з Узбекістану замінять громадян України на польському ринку праці

Внаслідок міграції громадян України до інших країн Євросоюзу на польському ринку з’являється більше прогалин в робочий силі. Їх все частіше заповнюють працівники з Узбекистану та інших країн Центральної Азії, повідомляє pulshr.pl.

Експерти зазначають що економічна ситуація в Узбекистані складна, тож така країна як Польща, пропонують громадянам цих країн професійну кар’єру.

“Протягом наступних чотирьох – п’яти років ми можемо очікувати дуже велику кількість робітників із Центральної Азії, які вже заміщують посади, які раніше обіймали громадяни України”, – коментує ситуацію Себастьян Войцешек, експерт ринку праці, засновник WS Corp.

Громадяни Узбекистану значною мірою припинили міграцію до Росії через падіння курсу рубля та війну яку вона розв’язала проти України. У пошуках грошей вони намагаються потрапити до Європи через величезну різницю в оплаті праці між Польщею та Узбекистаном. Для порівняння, працівник, який в Польщі заробляє 4000-5000 злотих, може прогодувати свою сім’ю приблизно на три-чотири місяці.

Як показник, експерти вказують на 14 тисяч виданих дозволів на роботу в Польщі для громадян Узбекистану. На їх думку ця тенденція з часом може посилюватися, враховуючи що збільшення кількості вакансій, може бути важливим сигналом для роботодавців, де шукати працівників.

Останнє дослідження, проведене на замовлення Personnel Service, показує, що поляки стають більш відкритими до співпраці з економічними іммігрантами з Азії та Африки. 27 відсотків поляків сказали, що не проти працювати з представниками азійських країн, 12 відсотків поляків відкриті для роботи з громадянами африканських країн.