- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Правозахисники критикують умови, у яких живуть українські діти в Берліні
Гуманітарні організації Берліна різко розкритикували умови життя тих юних біженців з України, хто прибув без батьків і ким опікується німецька держава.
Замало опікунів, замало кишенькових грошей, брак медичного обслуговування: гуманітарні організації в Берліні різко розкритикували умови життя тих юних біженців з України, хто прибув без батьків і ким опікується німецька держава.
Про це пише видання rbb24.
Даніель Яш, координатор проекту Берлінського центру консультування та догляду (BBZ) у Берлін-Моабіт, розповів, що деякі заклади не відповідають встановленим законом мінімальним стандартам для тимчасового прийому дітей та молоді.
Неповнолітні, які звернулися до BBZ за порадою після прибуття в Берлін, повідомляють про погані умови проживання, проблеми з медичним обслуговуванням і відсутність опікунів у закладах.
Один із юнаків розповів BBZ, що не отримав передбачених законом кишенькових грошей. Інші повідомили, що вони не отримували необхідних медичних послуг і що в деяких випадках майже не було персоналу, який опікувався б неповнолітніми.
«У мене були діти, за якими абсолютно ніхто не наглядав, — каже Яш. «Одна тітка зателефонувала мені, бо хотіла знати, що відбувається з дитиною. Вона сказала, що в притулку немає опікунів, і дитина завжди гуляє вночі».
Після прибуття неповнолітніх без супроводу до Німеччини ними тимчасово опікується спеціальна державна установа. Проходить перевірка, під час якої з’ясовується, чи є у неповнолітніх родичі, з якими вони могли б проживати, чи потрібно встановити над ними опіку. Також перевіряється, чи є потреба в медичній допомозі. А після цього дітей та молодь розміщують у притулках.
Зараз активісти критикують той факт, що деякі такі заклади не відповідають встановленим стандартам.
Німецький закон передбачає, що міське Управління у справах молоді доручає тимчасовий догляд лише тим організаціям, які відповідає певним вимогам - можуть надати певну житлову площу, сплачують відповідні суми кишенькових грошей і пропонують комплексне медичне обслуговування.
Організація допомоги BBZ, Федеральна асоціація неповнолітніх біженців без супроводу та Берлінська рада у справах біженців звинувачують Департамент у справах молоді Берліну в нехтуванні вимогами законодавства, оскільки установи, яким доручають догляд за українськими дітьми чиновники, часто навіть не мають необхідної ліцензії на діяльність.
Зі свого боку чиновники відкидають ці звинувачення, запевняючи, що у них все гаразд.
Водночас видання нагадує, що це не вперше, коли до відповідних служб є претензії.
У звіті за 2017 рік місцева аудиторська служба вже знаходила «значні порушення закону» під час тимчасового розміщення дітей та молоді у Берліні. «Амбулаторна соціально-педагогічна допомога в цих закладах є значно нижчою від законодавчого стандарту», — йшлося в звіті. Тоді Рахункова палата також критикувала той факт, що Департамент у справах молоді Берліну поміщав неповнолітніх у притулки, утримувачі яких не мали відповідних ліцензій.